LESZNOWOLA W czwartek po południu najprawdopodobniej zostanie oddany tymczasowy przejazd kolejowy w obrębie przystanku osobowego Warszawa Jeziorki, (rejon ul. Gogolińskiej)

Nad przebiegiem prac czuwa radny Lesznowoli Marcin Kania – informując mieszkańców o ich postępie i składając kolejne pisma do PKP
Trwają ostatnie poprawki

Jesteśmy na miejscu prowadzonych prac. Robotnicy dokonują ostatnich szlifów przed otwarciem tymczasowego przejazdu w sąsiedztwie ul. Karczunkowskiej. Wygląda jakby lada chwilę miały unieść się rogatki, ale tak jednak się nie stanie.
– Musi zostać przeprowadzona procedura zarządzania bezpieczeństwem – słyszmy. – Trzeba dokonać jeszcze kilku niezbędnych prac. Dziś nie ma szans na otwarcie.
Tymczasem podjeżdża samochód.
– Już otwarte? – pyta kierowca przez otwartą szybę i chwilę póżniej słysząc przeczącą odpowiedź zdenerwowany zawraca.
Jeśli nie dzisiaj to kiedy? Jutro?
– Prędzej w czwartek po południu – słyszymy w odpowiedzi. – Ale z podawaniem ostatecznych terminów trzeba być ostrożnym.
Na miejscu spotkaliśmy też radnego Lesznowoli Marcina Kanię, który stale monitoruje postęp prac, nie szczędzi wysiłku by je przyśpieszać i informuje mieszkańców o kolejnych wysyłanych pismach i odpowiedziach z PKP.
– Przesunięcie terminu otwarcia spowodowane jest dodatkowymi uwagami zgłoszonymi przez Inżyniera Ruchu oraz koniecznością usunięcia usterek przez wykonawcę w torze linii nr 937 – mówi nam radny Kania. – Zaniepokoiła mnie jeszcze jedna rzecz…brak asfaltu po zachodniej stronie w stronę granicy miasta i Zgorzały – mówi radny, który natychmiast przekazał swoją uwagę PKP.
W tej chwili asfalt jest już kładziony.
Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że czwartkowy termin rzeczywiście będzie ostateczny.

– Najwcześniej w czwartek po południu – informują robotnicy i zawracają zniecierpliwionych kierowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię