Tysiące podróbek w rękach policji! 7 osób zatrzymanych!

0

LESZNOWOLA Wartość oryginalnych towarów, których podróbki policjanci zabezpieczyli w Wólce Kosowskiej wyceniono na ponad 2 miliony złotych

zatrzymanym grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że  mogą odpowiadać również z ustawy karno-skarbowej.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Komendzie Stołecznej Policji pojechali do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej, aby sprawdzić, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. W jednym z samochodów znaleźli szeroki asortyment odzieży, butów i galanterii z zastrzeżonym wzornictwem. Wygląd bluzek, spodni, butów, torebek, portmonetek czy pasków wzbudził podejrzenia policjantów. Sprzedawane towary cechowały się niską jakością. Wszystko wskazywało na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.
Po dokładnym sprawdzeniu rozładunku samochodu ciężarowego policjanci naliczyli ponad 4700 sztuk odzieży, 364 pary butów oraz prawie 660 sztuk galanterii skórzanej. Wstępnie oszacowano, że oryginalne towary, których marki oraz wzornictwo jest zastrzeżone byłby warte ponad 2,2 miliony złotych. Policjanci zatrzymali 7 osób: 30 i 20-letnich obywateli Bułgarii oraz 5 Polaków w wieku od 32 do 53 lat. Ponadto zabezpieczyli ponad 12 200 złotych na poczet przyszłych kar i roszczeń poszkodowanych firm.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię