Tysiące zawodników przyjedzie do Mysiadła

0

LESZNOWOLA Tak dużej imprezy jeszcze w powiecie piaseczyńskim nie było. Już 6 tysięcy zawodników zapisało się na ekstremalny bieg z przeszkodami, który odbędzie się 22-23 września w Mysiadle

Zmagania Runmageddonu będą toczyć się na torze motocrossowym, zlokalizowanym na terenie dawnego KPGO Mysiadło. Dorośli będą rywalizować na trzykilometrowym odcinku z 15 przeszkodami, sześciokilometrowym z 30 przeszkodami lub dwunastokilometrowym z ponad 50 przeszkodami. Przewidziano też biegi dla najmłodszych. Dzieci w wieku 4-11 lat pokonają kilometrową trasę z 10 przeszkodami, a 12 i 15-latkowie zmierzą się na dystansie dwóch kilometrów z 15 przeszkodami. Młodzież w wieku 16-17 lat za zgodą rodziców będzie mogła wziąć udział w najkrótszej z tras przygotowanych dla dorosłych.
O to by Runmageddon mógł odbyć się w Mysiadle od roku zabiegał radny gminy Lesznowola Michał Otręba.
– Z podobną imprezą zetknąłem się w Sopocie – mówi radny Otręba. – Pomyślałem sobie, że nasza gmina dysponuje idealnym terenem i można by zaprosić organizatorów do nas. Tematem zainteresowała się rada gminy i przekonaliśmy do pomysłu wójt Marię Jolantę Batycką-Wąsik. Zrobimy wszystko by ta edycja Runmageddonu pozytywnie zapisała się zarówno w pamięci zawodników, jak i mieszkańców naszej gminy.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię