Uchwalono budżet na przyszły rok. 29 mln zł zaplanowano na inwestycje

0

GÓRA KALWARIA Dochody gminy mają wynieść w przyszłym roku nieco ponad 174 mln zł, natomiast wydatki prawie 177 mln zł. Dzięki wielu pozyskanym dotacjom uda się zrealizować kilka ważnych zadań. Będzie rozbudowywana kanalizacja. Gmina zainwestuje też sporo w szkoły


Pozyskanie wielu środków zewnętrznych oraz wyemitowanie obligacji (na 5,2 mln zł), dzięki którym zostanie zapewniony wkład własny spowodują, że gmina będzie mogła zrealizować w przyszłym roku kilka ważnych inwestycji. Zostanie dokończona budowa kanalizacji w Potyczy, co ma kosztować 3,7 mln zł (2 mln zł stanowi unijna dotacja). Kolektor ściekowy powstanie też w ulicy Bażantów w Łubnej (4,8 mln zł z czego 3,9 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie z samorządu województwa mazowieckiego). Na termomodernizację budynku urzędu miasta, która pozwoli obniżyć rachunki za energię oraz modernizację punktu obsługi mieszkańców pójdzie 1,7 mln zł. W przyszłym roku rozpocznie się także rozbudowa zespołu szkolno-przedszkolnego w Kątach. To przewidziane na dwa lata zadanie ma kosztować 10,7 mln zł. 1,9 mln zł będzie kosztowała też w przyszłym roku budowa sali gimnastycznej oraz dobudowa sal lekcyjnych w szkole w Czaplinku (1,3 mln dotacji z ministerstwa sportu).
Wiosną ma rozpocząć się budowa miejsca czynnego wypoczynku na terenie dawnej jednostki wojskowej. Na ten cel pozyskano 2,9 mln zł dotacji z programu Polski Ład. Z kolei przy Kalwaryjskiej ma powstać tor rowerowy typu pumptrack oraz boisko do streetballu. Kolejnym ważnym zadaniem, które pozwoli w przyszłości zaoszczędzić na energii, jest modernizacja basenu. Ma ona pochłonąć w przyszłym roku 1,5 mln zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię