Uciążliwości przy budowie Puławskiej Bis. GDDKiA: Mieliśmy jedno zgłoszenie

2

PIASECZNO/LESZNOWOLA Kilka dni temu piaseczyńska radna Ewa Urbańska zwróciła się do burmistrza, aby przywołał do porządku wykonawcę drogi S7, którego ciężarówki rozjeżdżają Złotokłos, Szczaki, Baszkówkę oraz Wólkę Pracką, nie respektując obowiązujących przepisów ruchu drogowego


– Nie mam jeszcze odpowiedzi burmistrza, więc nie wiem czy urząd podjął w tej sprawie interwencję – mówi Ewa Urbańska. – Wiele wsi znajdujących się w sąsiedztwie budowy Puławskiej Bis jest obecnie narażonych na uciążliwości.
W swojej interpelacji radna podnosi, że samochody zaopatrujące budowę węzła „Złotokłos” nie przestrzegają obowiązującego ograniczenia prędkości, a ciężki sprzęt przejeżdża przez gęsto zaludnione wsie, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców. Zwraca również uwagę, że ciężarówki powodują drgania kościoła przy skrzyżowaniu ul. Piaseczyńskiej i 3 Maja w Złotokłosie (ma wapienne fundamenty) i w efekcie mogą doprowadzić do pogorszenia stanu technicznego zabytku.
Wcześniej na uciążliwości związane z dużym ruchem ciężarówek, zanoszących błotem m.in. ulicę Przyleśną w Wilczej Górze zwracali uwagę mieszkańcy Lesznowoli.
– Teraz sytuacja wygląda tu nieco lepiej, bo samochody i ciężki sprzęt jeżdżą drogami wewnętrznymi – mówi Adam Gawrych, sołtys Wilczej Góry. – To duża budowa, a na takiej zawsze są niedogodności.
Zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która realizuje inwestycję, czy miała sygnały od mieszkańców, dotyczące uciążliwości ze strony wykonawcy.
– Z informacji pozyskanych od inżyniera kontraktu odpowiedzialnego za nadzór na realizacją robót wynika, że na odcinku pomiędzy Lesznowolą a Tarczynem było dotychczas jedno zgłoszenie związane z rozjeżdżeniem pobocza – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. – Wykonawca wyrównał już uszkodzone pobocze drogi. Innych pisemnych ani ustnych zgłoszeń, w tym w sprawie szybkiej jazdy ciężarówek, jak dotąd nie otrzymaliśmy.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Napiszcie lepiej dlaczego oczyszczalnia z Żeromskiego pompuje systematycznie w bezczelny sposób przeważnie nocą ścieki do Jeziorki ? To robią od lat i bata na nich nie ma a jakby co # to kręcą była awaria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię