Uciążliwy remont drogi. Mieszkaniec: zapadamy się w błocie, niszczymy samochody

5

PIASECZNO W październiku ubiegłego roku rozpoczął się remont ulicy Księcia Janusza I Starego, na odcinku od drogi 79 do ronda Solidarności. – Od kilku miesięcy cierpimy katusze – mówi pan Marcin, jeden z mieszkańców. – Przebudowa drogi była potrzebna, ale to co się tu dzieje przechodzi wszelkie wyobrażenie…


Nasze życie przypomina koszmar, nie wiem do kogo zwrócić się o pomoc – rozkłada ręce pan Marcin. – Może jak o tym napiszecie, ktoś zainteresuje się naszym problemem...
Mężczyzna podkreśla, że wszyscy mieszkańcy od dawna oczekiwali remontu drogi i liczyli się z pewnymi niedogodnościami.
Mimo to ich rozmiary nas zaskoczyły – dodaje. – Najgorzej jest po stronie z nieparzystymi numerami. Każdego dnia trzeba brnąć przez sięgające kostek błoto, aby wejść na swoją posesję. Moja żona pracuje w biurze. Codziennie rano biorę więc samochód i przewożę ją na drugą stronę ulicy, aby mogła skorzystać z chodnika. W przeciwnym razie utknęłaby w błocie. W rejonie numeru 11 panowie robotnicy zrobili sobie magazyn na różne materiały budowlane. Przywożą je ciężkie samochody. Zostają po nich głębokie koleiny, przez które trudno przebić się osobówką. Na wyłączonym z ruchu odcinku są ogromne, głębokie kałuże, przez które bardzo ciężko się przedrzeć. Mimo że mam duży, wysoko zawieszony samochód, w ubiegłym tygodniu dwa razy zerwałem dolną osłonę silnika. Moja żona w ogóle teraz nie wyjeżdża, bo boi się uszkodzić auto.


Nasz czytelnik dziwi się, że pracujący na miejscu ciężki sprzęt przynajmniej raz w tygodniu nie równa drogi, co bardzo ułatwiłoby życie mieszkańcom.
– Obok mojego domu znajduje się prywatne przedszkole i przy nim ostatnio pobocze zostało wygładzone – mówi pan Marcin. – Przy pozostałych posesjach nic niestety nie zrobiono…
Zapytaliśmy mieszkającą nieopodal budowanej drogi radną Ewelinę Wójcik, czy docierały do niej głosy niezadowolonych mieszkańców.
Nic nie słyszałam o tak dużych utrudnieniach – mówi radna. – Zainteresuję sprawą burmistrza. Być może uda się jakoś ucywilizować tam sytuację, aby ludzie mogli w miarę spokojnie dojeżdżać do swoich domów.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Tam normalnie da się chodzić i jeździć ale widać niektórzy chcieli by żeby przy remoncie drogi układali co chwilę asfalt techniczny. W głowach się ludziom poprzewracało.

  2. Dramat, dzisiaj jechałem tamtędy potrzeba skorzystania ze sklepu z częściami do aut francuskich i dostać się tam graniczy z cudem . Zastanawiam się jak funkcjonuje przedszkole .

  3. 1 marca 2021 godz. 23:42 róg Sienkiewicza i Gerbera (Piaseczno). Podjeżdża dostawczak służb oczyszczania (raczej nie to słowo powinno być użyte niech ktoś mnie poprawi kto się interesuje wyścigami samochodowymi) od strony ronda Solidarności i gwałtownie ścina ulicę i wjeżdża w zatoczkę po drugiej stronie ulicy a następnie znowu (widocznie kosz był pusty) jakby był na rajdzie podjeżdża do drugiej strony jezdni i wyskakuje jakiś chłopak wywala część śmieci na trawę obok kosza część wrzuca na pakę i jedzie do kolejnego kosza na śmieci… może się nie znam i może działał zgodnie z procedurami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię