Uczcili pamięć Powstańców

2

PIASECZNO Jak co roku na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kościuszki odbyły się uroczyste obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

Po uroczystym przemarszu na miejsce uroczystości pocztów sztandarowych punktualnie o godzinie 17 usłyszeć można było syreny alarmowe, które wszyscy obecni przyjęli w ciszy i skupieniu. Następnie ksiądz Henryk Gniadek odprawił mszę świętą w intencji ofiar Powstania Warszawskiego z udziałem Chóru Lira i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. W dalszej kolejności odbył się z kolei tradycyjny apel poległych, a w imieniu władz gminy o tragedii i bohaterstwie Powstańców przypomniał burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. Na zakończenie przedstawiciele lokalnego samorządu i miejscowych organizacji złożyli wiązanki na Kwaterze Wojennej.

GT

2 KOMENTARZE

  1. Bukiety i wieńce piękne dla umarłych a ci co żyją powinni mieć zapewniony dostatek i opiekę na ostatnie lata życia. Jakoś nie wyglądają na nawet średnio zamożnych. Może następnym razem mniejszy bukiet a dla tych którzy JESZCZE są chociaż jakaś pomoc. Władza pamięta o nich 1.08 fotografując się na ich tle-a nie pamięta przez cały rok. Cieszmy się nimi dopóki są i doceńmy.Ile jeszcze takich rocznic przed nimi?

    • Tym umarłym wdzięczność okazujemy…? Żyjący, może i by przydało się parę groszy,ale ja nie śmiem oceniać nikogo po wyglądzie i co to jest “zamożność”? “Miszka”- Oni nie oddawali życia za srebrniki.Są ludzie mający wartości,idee i honor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię