Uczniowie podstawówek pisali i recytowali patriotyczne wiersze

1

PIASECZNO W Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym odbyła się Gala Finałowa Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez senatora RP Konstantego Radziwiłła z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


W konkursie przyznano pięć nagród i cztery wyróżnienia

Uczniowie ze szkół podstawowych mieli za zadanie napisać oraz wyrecytować wiersz o Ojczyźnie. W konkursie udział wzięli reprezentanci 18 szkół podstawowych z powiatów: piaseczyńskiego, grodziskiego, pruszkowskiego oraz otwockiego. Jury, w którego skład wchodzili głównie nauczyciele, przyznało cztery wyróżnienia oraz wyłoniło pięciu laureatów konkursu. Zwycięzcami zostali ex aequo Marta Bonder (Szkoła Podstawowa Nr 5 im. K.K. Baczyńskiego w Piasecznie) oraz Patryk Marszałek (Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku). Drugie miejsce zajęli Aleksander Kurek z SP nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie i Weronika Piwowarczyk z SP im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach, zaś trzecie – Emilia Strzelczyk z SP nr im. Henryka Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim.
Senator Konstanty Radziwiłł, wręczając nagrody, docenił znajomość historii wśród uczestników konkursu oraz podkreślił, że rozumieją oni swoją odpowiedzialność za przyszłość Polski.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Ci nauczyciele mają imiona i nazwiska. Pełnią funkcję, do której nie zobowiązuje ich zawód, robią to z poczucia obowiązku i pasji. Proszę o szacunek i nazwiska. Pozdrawiam, nauczycielka z Góry Kalwarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię