Uczniowie z Jazgarzewa gościli rówieśników z zagranicy

1

PIASECZNO W ramach projektu „Różne pochodzenie – wspólna przyszłość” kilka dni temu społeczność szkolna w Jazgarzewie przyjęła uczniów i nauczycieli z Łotwy, Niemiec, Danii i Finlandii


Goście z zagranicy spędzili w Jazgarzewie cztery dni

Spotkanie odbyło się w ramach programu Erazmus Plus i miało na celu poznanie kultury innych, biorących udział w projekcie krajów oraz wzajemne uczenie się tolerancji wobec innych narodowości. Tematem przewodnim wizyty w Polsce była sztuka. Na cztery dni sala widowiskowa szkoły zamieniła się w artystyczne atelier, w którym, w międzynarodowych grupach, tworzono niesamowite dzieła plastyczne. Wykonywano przede wszystkim ozdoby i dekoracje świąteczne, charakterystyczne dla poszczególnych państw. Zwieńczeniem zajęć było wspólne dekorowanie choinki, połączone z kolędowaniem w różnych językach.
– Stworzyliśmy też niesamowite graffiti – mówi Dorota Dyguła ze szkoły w Jazgarzewie. – Na pięciu ogromnych płytach uczniowie przedstawili swoje wizje dotyczące akceptacji i tolerancji. Był do wstęp do naprawdę ciekawej dyskusji.
Ciekawym przerywnikiem były także warsztaty z robienia dekoracyjnych, świątecznych świec. Potem, podczas kiermaszu, trafiły one na licytację. Oczywiście spotkaniu towarzyszyły także inne aktywności, jak zawody sportowe czy wspólne tańce. Goście z zagranicy zwiedzili także Warszawę i poznali miejscowe atrakcje. Spróbowali także klasycznych potraw polskiej kuchni, które bardzo przypadły im do gustu.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Super ,kiedyś tez tak było w szkole przy Al.Kasztanów 30, ale nastała p.Krysia i rozwaliła wszystko.
    Nikt nie wyjedzie-nikt nie przyjedzie.
    Jedna osoba a niszczy tak wiele…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię