Uczniowie z Jazgarzewa odwiedzili kraj Hamleta

0

PIASECZNO W ramach programu Erazmus+ uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie realizujący projekt „Różne pochodzenie – wspólna przyszłość” wybrali się do Espergaerde, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Łotwy, Niemiec, Danii i Finlandii


W Danii nasi uczniowie integrowali się z rówieśnikami zza granicy i poznawali kulturę innych państw

Wyjazd odbył się w drugiej połowie października. Młodzież z kilku krajów spotkała się w duńskiej szkole Tibberuspskolen. Integrowano się, poznawano kulturę poszczególnych państw, a także rozmawiano o tolerancji wobec innych narodowości.
– Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali niezwykle ciekawe zadanie, jakim było stworzenie musicalu – opowiada Dorota Dyguła ze szkoły w Jazgarzewie. – Pracując w międzynarodowych grupach udało się napisać pięć znakomitych piosenek do melodii znanego przeboju z lat 80-tych, wykonywanego przez Jansona Donovana „All my dream will do”. Ale najwięcej śmiechu było podczas późniejszego wykonywania tych piosenek.
Oczywiście, zajęcia nie ograniczały się tylko do budynku szkoły. Nasza młodzież miała też czas na nieformalne spotkania ze swoimi rówieśnikami i zwiedzanie. Ciekawa była zwłaszcza wspólna wycieczka do czarującej, przepełnionej imponującymi zabytkami i niezwykłą historią Kopenhagi.
Kolejne spotkanie w ramach realizowanego projektu odbędzie się już w grudniu w Jazgarzewie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię