Uczyli się ekologii, zebrali mnóstwo elektrośmieci

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Kilka dni temu w Konstancinie odbyło się spotkanie edukacyjne z udziałem młodzieży szkolnej, ekspertów od recyklingu i gwiazd w postaci Saszan oraz Kuby Adamiaka


Na wydarzenie w Hugonówce przybył zastępca burmistrza Dariusz Zieliński oraz dzieci i młodzieży z pięciu szkół z terenu gminy. Wszyscy oni dowiedzieli się jak prawidłowo postępować z elektroodpadami i przynieśli ze sobą drobne elektrośmieci. Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego, która przyniosła ich najwięcej, pojedzie w nagrodę do Warszawy na Wielki Finał akcji!
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie – mówi dr Robert Wawrzonek, prezes zarządu Electro-System. – Elektrośmieci to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać surowce, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Dlatego trzeba z nimi umiejętnie postępować.
Wszyscy razem z dziećmi i młodzieżą świetnie bawili się podczas show muzyczno – tanecznego w wykonaniu Saszan. Dużym zainteresowaniem cieszył się też eko quiz przy trójkącie recyklingowym z super nagrodami.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię