Udana Noc Muzeów

0

PIASECZNO W ubiegłą sobotę na stacji kolejki wąskotorowej w centrum miasta odbyło się wiele ciekawych wydarzeń w ramach Nocy Muzeów. Mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie przybyli oglądać przygotowane ekspozycje

Organizatorzy szacują, że wszystkie udostępnione atrakcje zobaczyło około 2500 zwiedzających. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa czasowa „Polski – Kolorowy”. Została ona zorganizowana przez powstające Muzeum Piaseczna i prezentowane są na niej zbiory pozyskane podczas likwidacji zakładów dawnego Polkoloru. Wystawę w asyście armatniego wystrzału otworzyli burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz oraz dyrektor Muzeum PiasecznaVioletta Jarząbkowska.

Popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych gości, cieszyła się drezyna ręczna oraz wycieczki po stacji z przewodnikiem. Podczas odkrywania tajemnic parowozowni i warsztatów można było spotkać tokarkę do kół, która kończy w tym roku… 135 lat.

Na miłośników motoryzacji czekała wystawa samochodów z kolekcji Muzeum Techniki radekbrzozowski.pl. – Hitem okazał się też nasz przygotowany w wagonie, mobilny escape room – mówi Michał Duraj, prezes zawiadującego stacją Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Wiele osób korzystało również z przejażdżek opancerzonymi samochodami, rekonstruowanymi przez grupę Historyczno – Edukacyjną „Szare Szeregi” z Jazgarzewa.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię