Udane Wianki w Mysiadle

0

LESZNOWOLA Piękna letnia pogoda zachęciła mieszkańców do wyjścia z domów i wzięcia udziału w czwartej edycji Wianków nad stawem w Mysiadle

Na miejscu nie zabrakło straganów z biżuterią i zabawkami, stoisk gastronomicznych oraz darmowej grochówki i kiełbasek, które można było własnoręcznie przyrządzić przy ognisku. Najmłodsi mogli liczyć na animacje, a melomani bawili się świetnie przy dźwiękach granych przez Tomka Winiarskiego (który wcielił się również w rolę prowadzącego) oraz zespołów folkowych – Pozytywnie Nakręceni i Dzikie Jabłka. Część artystyczną imprezy zwieńczył natomiast taniec ognia w wykonaniu Teatru Ognia Circus Maximus. Na zakończenie tegorocznych Wianków wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik przybliżyła wszystkim obecnym historię neonu w Mysiadle, po czym odbyło się jego oficjalne odpalenie.

Inicjatorką neonu w nowym miejscu jest pani Marzena Malinowska z Klubu Kobiet Panie Przodem – powiedziała wójt. – Oczywiście od inicjatywy do jego odpalenia była długa droga. Pani Marzenie udało się zainspirować wiele osób z Mysiadła, między innymi panią Bożenę Obłucką – sołtys i jednocześnie gminną radną. To wszystko jednak kosztuje i potrzebne były pieniądze, wobec czego, niezwykle empatyczna i zakochana w Mysiadle, rada gminy zagłosowała za odrestaurowaniem stawu, terenu przy stawie i środkami finansowymi na ten neon. To był piękny przykład wzorcowej współpracy radnych i rady sołeckiej.

GT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię