Udane występy piaseczyńskich zapaśników

0

PIASECZNO ZAPASY W jesiennych turniejach zapaśniczych znakomicie spisują się zawodnicy klubu UKS Piątka Piaseczno

W Radomiu, w ramach 50-tego Jubileuszowego Memoriału im. Władysława Miazio w ramach II Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, rywalizowali ze sobą najlepsi kadeci w kraju oraz drużyny Litwy, Czech, Niemiec i Ukrainy. Jak się okazało, reprezentant Piaseczna Antoni Tretter był tam bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 71 kilogramów. Oprócz końcowego triumfu został przy tym najlepszym Zawodnikiem Turnieju, co stanowi wielkie wyróżnienie – zwłaszcza w tak prestiżowych zawodach. W Radomiu Antoni stoczył w sumie pięć pojedynków, z czego – jak można było oczekiwać – najbardziej wymagające były dwa ostatnie. W walce półfinałowej musiał najpierw pokazać swoją wyższość w konfrontacji z bardzo dobrym reprezentantem Niemiec (7:4), a w wielkim finale, z reprezentantem Ukrainy (3:3), wygrał ostatecznie na plecy.

– Antek nie zawodzi, w cuglach wygrywa Puchar Polski kadetów i zostaje wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju – cieszy się Paweł Karbowski, prezes UKS Piątka Piaseczno. – Stara zapaśnicza szkoła nie zawodzi, a wychowanek trenera Bogdana Zielińskiego znów jest najlepszy w Polsce.

Warto dodać, że klub z Piaseczna reprezentował także w Radomiu Maciej Szot, który zajął ostatecznie siódme miejsce w swojej kategorii wagowej.

Tymczasem w stolicy walczyli młodsi zapaśnicy. Na warszawskiej Białołęce odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu klasycznym oraz kobiet w stylu wolnym, w których wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z całego Mazowsza. Po złote medali sięgnęli Jan Szot, Szymon Płonowski i Timek Dadaev, a brąz wywalczyli Leszek Tretter, Filip Bander i Antoni Jobda. Dzięki uzyskanym wynikom klub UKS Piątka Piaseczno zajoł ostatecznie trzecie miejsce w punktacji drużynowej.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię