Udany finał festiwalu

0

PIASECZNO Dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Mussica Classica już za nami. Cykl pięciu różnorodnych koncertów muzyki klasycznej na terenie gminy Piaseczno zwieńczył wspólny występ Przemysława Kapituły – polskiego organisty i impresario muzyczny i orkiestry Sinfonia Classica pod dyrekcją Andrzeja Sochockiego

W pierwszej części koncertu w kościele w Józefosławiu licznie przybyła publiczność mogła usłyszeć znakomite wykonanie Uwertury do opery W. A. Mozarta pt. „Wesele Figara”. Następnie zaprezentowany został Koncert Organowy Mieczysława Surzyńskiego – utwór przez wiele lat uchodzący za zaginiony (odpis partytury odnaleziono w 1990 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu). W wielkim finale wybrzmiała z kolei pierwsza część IV Symfonii F. Mendelssohna zwanej „Symfonią włoską”.
– Bardzo dziękujemy państwu za tak liczne przybycie, owacyjne przyjęcie naszych artystów oraz za wsparcie idei naszego festiwalu – powiedział na zakończenie Andrzej Sochocki, prezes zarządu Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Klasycznej „Con Fuoco”, organizatora imprezy. – Do zobaczenia za rok na dziesiątym, jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Musica Classica.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię