Ukradł katalizator i chciał go sprzedać

0

TARCZYN Policjanci z Komisariatu w Tarczynie wyjaśnili sprawę kradzieży katalizatora, do której zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Próbował on sprzedać katalizator na skupie.

Policjanci z Komisariatu w Tarczynie pracowali nad sprawą kradzieży katalizatora z renault, do której doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia 2022 roku. Z uzyskanych informacji wynikało, że sprawca kradzieży ma sprzedać skradzione mienie na jednym ze skupów. Funkcjonariusze po objęciu obserwacją miejsca, gdzie może udać się sprawca zauważyli, jak na teren wchodzi dwóch mężczyzn niosących w rękach foliowe worki. Gdy wyciągnęli przedmioty, policjanci rozpoznali w jednym z nich katalizator. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności.

CZYTAJ TAKŻE:  Uciekał przez pół powiatu. Trwa policyjna obława

Jeden z nich tłumaczył się mundurowym, że nie wiedział co jest w środku i skąd pochodzi przedmiot. Został poproszony przez kolegę o pomoc w przeniesieniu tego na skup, na co się zgodził. Tą wersję potwierdził drugi z mężczyzn, lecz sam nie przyznawał się do kradzieży katalizatora. Na miejsce przybył pokrzywdzony, który rozpoznał skradziony katalizator ze swojego pojazdu po charakterystycznym wgięciu oraz ogólnym wyglądzie.

Mężczyznę, który usiłował sprzedać skradziony katalizator zatrzymano i osadzono, grozi mu kara do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię