Ukradł puszkę WOŚP

2

PIASECZNO Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy w mieszkaniu na terenie Piaseczna. Podejrzany przyznał się do kradzieży puszki WOŚP, której zawartość opróżnił, a ją samą wyrzucił do kosza na śmieci.

Do tego jakże bulwersującego zdarzenia doszło w dniu 29 stycznia 2022 roku w jednym z marketów na terenie Piaseczna. Mężczyzna po dokonaniu zakupów, wykorzystując nieuwagę ekspedientki, skradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Piaseczyńscy funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie zebrali cały materiał dowodowy, w tym nagranie z kamer monitoringu. Podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny odpowiedzialnego za kradzież datków, których łączna wartość wynosiła nie mniej niż 600 zł.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego dzięki pracy operacyjnej ustalili miejsce pobytu podejrzanego i w godzinach wieczornych zapukali do drzwi jego mieszkania. 39-letni mężczyzna przyznał się do kradzieży. Tłumaczył, że w drodze powrotnej do domu opróżnił puszkę, a ją samą wyrzucił do jednego z koszy na śmieci. Nie był w stanie jednoznacznie określić miejsca, twierdząc, że tego dnia był pod wpływem alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że obywatel Ukrainy nielegalnie przebywa na terenie Polski. Policjanci z wydziału prewencji piaseczyńskiej komendy rozpoczęli wobec mężczyzny procedurę deportacyjną.

 

Żródło: KPP

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię