Ukradli dwa worki bluzek w Wólce Kosowskiej

0

LESZNOWOLA Dzięki czujności pracowników ochrony oraz wnikliwości policjantów, sprawcy kradzieży nie unikną odpowiedzialności. 37-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających, a jego o 11 lat starszy kolega okazał się być poszukiwanym do odbycia kary blisko 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowy poranek z oficerem dyżurnym piaseczyńskiej komendy skontaktował się pracownik ochrony Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej. Zaniepokojony poinformował, że na kamerach monitoringu zaobserwował citroena berligo z osobami, które mogą mieć związek z kradzieżą odzieży sprzed kilku dni.

Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego. Równie szybko potwierdzili, że przypuszczenia pracownika ochrony były słuszne.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 48 lat oraz towarzyszącą im 36-letnią kobietę. Przejrzenie zapisu kamer monitoringu z 20 lutego 2023 roku potwierdziło, że to właśnie ci mężczyźni są odpowiedzialni za kradzież dwóch worków z zawartością 180 sztuk bluzek damskich. Szybko okazało się również, że przeszłość zatrzymanych jest znacznie bogatsza. W trakcie kontroli u 37-latka policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany, metaamfetaminy, amfetaminy oraz mefedronu. Natomiast 48-latek okazał się poszukiwanym, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wysokości 2 lat i 6 miesięcy.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za którą kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię