Ukraińcy pobili, skopali i okradli

0

LESZNOWOLA Policjanci z Lesznowoli wspólnie z kryminalnymi z Piaseczna zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o dokonanie rozboju.

W maju policjanci dostali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednej z kwater w Starej Iwicznej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do wynajmowanego przez niego pokoju wtargnęło dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej obcokrajowców, którzy go zaatakowali. Napastnicy bili go i kopali po całym ciele. Następnie przeszukali pokój i ukradli kilka tysięcy złotych oraz telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się policjanci z Lesznowoli oraz kryminalni z Piaseczna. Przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, które doprowadziły ich do dwóch obywateli Ukrainy, przebywających na terenie gminy Lesznowola. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania, znaleziono skradziony telefon. 28-latek i 41-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Podczas sprawdzania ich dokumentów okazało się, że mężczyźni nie posiadają wiz umożliwiających im legalny pobyt na terenie Polski.

CZYTAJ TAKŻE:  Egzaminy na kartę rowerową rozpoczęte

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dokonania rozboju. Policjanci złożyli wniosek do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt.
Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP/AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię