Ukraińcy pobili, skopali i okradli

0

LESZNOWOLA Policjanci z Lesznowoli wspólnie z kryminalnymi z Piaseczna zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o dokonanie rozboju.

W maju policjanci dostali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednej z kwater w Starej Iwicznej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do wynajmowanego przez niego pokoju wtargnęło dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej obcokrajowców, którzy go zaatakowali. Napastnicy bili go i kopali po całym ciele. Następnie przeszukali pokój i ukradli kilka tysięcy złotych oraz telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się policjanci z Lesznowoli oraz kryminalni z Piaseczna. Przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, które doprowadziły ich do dwóch obywateli Ukrainy, przebywających na terenie gminy Lesznowola. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania, znaleziono skradziony telefon. 28-latek i 41-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Podczas sprawdzania ich dokumentów okazało się, że mężczyźni nie posiadają wiz umożliwiających im legalny pobyt na terenie Polski.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dokonania rozboju. Policjanci złożyli wniosek do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt.
Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP/AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię