Ukrywali się przed policją i wymiarem sprawiedliwości

0

W ręce piaseczyńskich kryminalnych w zaledwie kilka dni wpadło sześciu mężczyzn poszukiwanych listami gończymi, którzy ukrywali się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Pięciu z nich trafiło do zakładów karnych, jeden powrócił na wolność

W minionym tygodniu piaseczyńscy kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn poszukiwanych na podstawie listów gończych. Pierwszy z nich został zatrzymany na terenie gminy Góra Kalwaria. Sąd Rejonowy w Kielcach skazał go na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, ten jednak nie zamierzał stawić się w zakładzie karnym. Teraz został tam doprowadzony przez funkcjonariuszy. Podobny los spotkał: 48, 46, 28 i 31-latka, którzy zostali zatrzymani na terenie Łomianek, gminy Piaseczno i gminy Konstancin-Jeziorna.

Na wolność powrócił jedynie 44-latek zatrzymany na terenie Warszawy. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa i Sąd Rejonowy w Piasecznie skazały go na łączną karę 2,5 miesiąca pozbawienia wolności. Mężczyzna mógł uwolnić się od kary zastępczej pozbawienia wolności poprzez opłacenie kary grzywny w wysokości 3500 złotych. Z tego prawa skorzystał, a po wykonaniu niezbędnych czynności powrócił na wolność.

Policja przypomina, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych, sprawców przestępstw ukrywających się przed organami ścigania i polskim wymiarem sprawiedliwości można przekazywać bezpośrednio policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pod nr tel. 47 72-45-215.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię