Ukwiecona Sikorskiego. Nowa droga wygląda ładnie i estetycznie

8

PIASECZNO Tydzień temu zakończyła się przebudowa prowadzącej do basenu ulicy Sikorskiego. Przy drodze uporządkowano miejsca parkingowe, ale także wykonano nowe nasadzenia


Przebudowa drogi na odcinku od Powstańców Warszawy do Wojska Polskiego zaczęła się 11 lipca i zakończyła 29 sierpnia – kilka dni przed terminem. Modernizacja objęła wymianę nawierzchni (na bitumiczną) i modernizację chodników. Zatoki postojowe oraz zjazdy zostały wykonane z kostki betonowej. Nie zapomniano też o zieleni, która pojawiła się we wszystkich wolnych przestrzeniach. Oprócz nowych trawników, zostało posadzonych około 1000 krzewów liściastych odpornych na trudne, miejskie warunki. Efekt jest taki, że droga wygląda bardzo przyjaźnie: miejsca parkingowe są duże, dobrze oznakowane i łatwo na nich stanąć bo obniżono krawężniki. Przy basenie powstała duża zatoczka dla autobusów, miejsca dla niepełnosprawnych, a skrzyżowanie Sikorskiego i alei Róż wyniesiono, co poprawiło bezpieczeństwo (oprócz tego na drodze jest kilka dodatkowych spowalniaczy). Wymieniono też oświetlenie, montując w sumie 15 latarni ledowych. Jedynym problemem był brak w projekcie dwóch latarni od strony ul. Wojska Polskiego, które trzeba było domówić.
Przebudowa drogi kosztowała prawie 1,2 mln zł.

TW

8 KOMENTARZE

 1. Potwierdzam bardzo fajny efekt po remoncie. Brawo!!! Tylko jeszcze żeby poprawili nawierzchnie przy wyjeździe z Wojska Polskiego na Okulickiego to byłoby już znakomicie. Naprawdę wyrównać obecną nawierzchnię nic więcej. To chyba nie jest taki duży problem dla zarządcy drogi.

 2. Tyle piniendzy wydanych,a gdzie droga dla rowerów.Gdzie zrównoważenie transportu o którym mówił”królewicz” przed wyborami na burcybrzucha/burmistrza(?)?

 3. Droga wygląda wspaniale, a dodatkowego efektu wizualnego nadaje TITANIC.
  Całość daje takie The View, że aż się chce pospacerować tą nową ulicą:)

  Mimo wszystko już tak bez żartu, fajnie że się biorą za infrastrukturę drogową bo Piaseczno tego potrzebuje!
  Zgadzam się z przedmówcą i polecam zwrócenie uwagi na skrzyżowaniu WP z Okulickiego.
  Po przebudowie ulicy Okulickiego, nadal wyjechać z WP w stronę Orlenu graniczy z cudem.
  To skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne.

 4. To prawda.Szczegolnie jak kroś Cię puszcza z prawego pasa Okulickiego i możesz nadziać się na kogos z lewego pasa, bo się nie widzicie…tez sie zastanawi kiedy będę miał pecha…Zostawienie tego skrzyzowania bez sygnalizacji, lub prostej przebudowy to czysty brak rozumu przez nasze władze.Glosowałem na tego Pana ale pchają mnie w stronę pisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię