Ulica Ułanów jak ser szwajcarski i… taka na razie pozostanie

0

LESZNOWOLA Mieszkańcy Stefanowa mają już dość jeżdżenia wąską i dziurawą ulicą Ułanów. – Tę drogę należy jak najszybciej wyremontować – mówią. – Może nasza gmina mogłaby dogadać się w tej kwestii z powiatem i wspólnie przeprowadzić inwestycję


Powoli dobiega końca remont ulicy Marii Świątkiewicz po drugiej stronie alei Krakowskiej. Inwestycja realizowana jest wspólnie przez powiat i gminę Lesznowola.
– A co z ulicą Ułanów? – dopytują mieszkańcy Stefanowa. Podnoszą, że stan drogi zagraża bezpieczeństwu zarówno ludzi, jak i samochodów, które często wpadają w dziury i uszkadzają zawieszenia.
– Zdaję sobie sprawę, że wyremontowanie Ułanów może być kosztowne – mówi Michał Lipiński. – Ale może można zaangażować jeszcze kogoś do tego projektu, np. zarządcę Cmentarza Południowego, do którego prowadzi droga.
Ułanów jest drogą powiatową. Zapytaliśmy więc, czy w najbliższym czasie powiat planuje poprawę jej stanu.
– Podpisaliśmy umowę z wykonawcą trasy S7, że będzie mógł korzystać z ulicy na czas budowy Puławskiej-Bis – informuje Wojciech Zmysłowski z wydziału promocji starostwa. – W związku z tym wszelkie prace, ponad utrzymanie bieżące, zostaną przeprowadzone dopiero po zakończeniu inwestycji związanej z budową drogi krajowej.
Lesznowolski radny Łukasz Grochala twierdzi, że kompleksowa przebudowa ulicy Ułanów jest koniecznością i w końcu do niej dojdzie.
– Obok ulicy Przyszłości jest to druga droga dojazdowa do węzła Antoninów – wyjaśnia. – Obydwie te drogi muszą zostać dostosowane do większego niż w tej chwili ruchu. Powinno to stać się pod koniec budowy S7, bo inaczej nie będzie jak dojechać do węzła.
Przebudowa powinna najpóźniej rozpocząć się około roku 2022. Wcześniej gmina chce poprowadzić w Ułanów kanalizację, jednak póki co zadanie to nie zostało wpisane do budżetu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię