Ulicami miasta przejdzie parada równości

12

PIASECZNO W sobotę 1 czerwca w Piasecznie odbędzie się II Marsz Równości. Wyruszy on o godz. 14 z Placu Piłsudskiego


Uczestnicy parady zbiorą się w rejonie fontanny. Organizatorzy marszu, Tęczowe Piaseczno zapowiadają, że idą po równość dla wszystkich. Parada będzie odbywała się pod eskortą policji. Podczas wydarzenia zapowiedziano atrakcje dodatkowe w postaci Drag Show z udziałem perfomerów i licytacje atrakcyjnych fantów.

TW

12 KOMENTARZE

 1. „Podczas wydarzenia zapowiedziano atrakcje dodatkowe w postaci Drag Show z udziałem perfomerów i licytacje atrakcyjnych fantów”
  ===========================================
  1) Jednym z możliwych tłumaczeń terminu „drag show” jest „pokaz ciągnięcia”. Z udziałem „performerów”.

  2) Termin „atrakcyjne fanty” w kontekście Parady Równości (nie mówiąc już o „drag show”) intryguje i pobudza wyobraźnię.
  Jako że nie wyznaję się w temacie, wrzuciłem w wyszukiwarkę tekst „akcesoria erotyczne dla homo” (chyba nikogo tym nie obrażając, prawda?).

  No i wyskoczył ma na szczycie Ali Express, oferujący tak atrakcyjne towary, jak (trzy pierwsze, dokładnie cytuję z zachowaniem oryginalnej pisowni!):
  a) 13,3 cala bardzo długi penis Dildo realistyczne miękkie Dildo z przyssawką Anal Sex zabawki dla mężczyzn kobiety Masturbator ogromny fallus
  b) Automatyczny teleskopowy masturbator potężny pchający szybki nakładka do masturbacji dla mężczyzn maszyna sex zabawka dla mężczyzn kubka samolotu (?)
  c) GEEBA nowy podwójny otwór koń zwierzęcy kubek do masturbacji miękki silikonowy męski Masturbator realistyczny masaż prostaty do masażu cipki seks zabawka
  Oczywiście są też obrazki ww. akcesoriów (fantów?).

  Byłbym wielce zobowiązany redaktorowi TW, gdyby jeszcze przed tym marszem dopytał organizatorów, czy licytacja będzie obejmowała „fanty” tego typu, czy może będzie bardziej hardkorowa i licytowane będą np. pojemniczki zawierające to, co udało się performerom pozyskać w trakcie „pokazu ciągnięcia”?
  Za takie pojemniczki mogłyby służyć np. kondomy (mój autorski pomysł marketingowy – udostępniam za darmo).

  P.S. Termin „fanty” (pochodzący z języka niemieckiego) był kiedyś zarezerwowany (w gwarze przestępczej) dla rzeczy kradzionych.
  W Słowniku Języka Polskiego mamy 2 jego znaczenia:
  1. w niektórych grach towarzyskich: przedmiot, który trzeba oddać po popełnieniu błędu lub przegraniu partii, a następnie go wykupić; zastaw;
  2. nagroda rzeczowa w niektórych loteriach

  Jeśli więc informuje się o „licytacji atrakcyjnych fantów”, to najprawdopodobniej nie może tu chodzić o fanty w rozumieniu SJP.
  A jeśli tak, to chyba chodzi o rzeczy kradzione?
  To się nazywa paserstwo. A komenda powiatowa policji o rzut beretem…

  P.S.2. Zalecałbym organizatorom marszu, działaczom Tęczowego Piaseczna, dokonanie lekkiego „dokształtu” z języka polskiego. Wierzę, że da się napisać kilkuzdaniowy komunikat o kolejnym Marszu Równości w poprawnej polszczyźnie, bez wzbudzania podejrzeń o paserstwo albo inne niecne czyny.
  Powodzenia!

  P.S.3. Wbrew pozorom nie mam nic przeciwko Paradom Równości. W końcu mamy demokrację i każdy może sobie poparadować. Hetero także, więc o co chodzi?

 2. Czyli dzień dziecka po nowemu. Piaseczno to taki eksperyment co by było jak rządzi PO niepodzielnie odpowiadam: gówno i w to się to miasto zmieniło przez ostatnią dekadę.

 3. Ciekawe czy prezydent miasta pomaluje się na kolorowo jak jest takim zwolennikiem na takie parady… jeśli się zgadza na tak beznadziejne parady to chyba sam powinien w niej wystąpić

 4. IDEALNE POMYSŁY MACIE!!!! W Dzień Dziecka wypuścić na ulice jakieś Drag HGW co… Zajmijcie się organizacją atrakcji dla Dzieci , a nie pozwalacie w taki dzień jakimś przebierańcom się pojawiać na ulicach…

  Żeby była jasność! Nie jestem homofobem… ale serio można było takie „wydarzenie” zrobić w innych dniach.

  Świat stanął na **** i tańczy breaka…

 5. No więc jak w dzień dziecka gdzie normalne dzieciaki z rodzinami będą poruszać się po mieście wytłumaczyć takiemu dziecku, że parada nie jest z okazji dnia dziecka tylko z okazji hmm… właśnie z jakiej okazji i co powiedzieć wtedy dziecku ?

  Każdy ma Swoje życie prywatne i to co chcą okazać w paradzie równości to powinni trzymać dla Siebie… przecież nikt im żyć nie zabrania ale kolorowanie się i afiszowanie tym co chcą okazać jest wstydem dla nich i dla miasta… może jeszcze porada osób korzystających z terapii od uzależnień lub może jakaś parada zwolenników chodzenia bez skarpetek.

  Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenia nasz wspaniały Prezydent miasta. Niech przyjdzie i tłumaczy dzieciom które będą widziały to wszystko po co dla czego i komu jest to potrzebne… ta cała parada….

  No ale… do ścieżek rowerowych się czepiać zaczęli wszyscy to może chociaż poparcie w ten sposób u innych się wyrobi… WSTYD !!

 6. Typowi wyborcy Koalicji Ob. 🙂
  Macie rację dla normalnych to durnota, takie czasy na wszystko społeczeństwu pozwać, przechodzić po przejściach nie patrząc na ulice a na smartfon, nie zadawać prac domowych w szkole, bezstresowe wychowanie, bzykać sie na każdym kroku by potem usuwać bez żadnych konsekwencji… robić mądre samochody w których głupi kierowcy niewiedzący do czego kierunkowskaz służy.. i można by tak długo pisać… schodzi na psy społeczeństwo a w sumie to większość świata.

 7. Żądamy wystąpienia Prezydenta miasta i porozmawiania z rodzicami dzieci które będą miały organizowane zabawy nieopodal tej żenującej parady w dniu dziecka… żądamy aby Prezydent miasta wypowiedział się co nim kieruje bądź kierowało organizując cos takiego w takim dniu gdzie dzieci będą bawiły się w środku miasta….

  Organizacja takiej parady będzie dla pana porażką Panie Prezydencie rodzice od pana się odwrócą bo nikt nie chce aby jego dziecko patrzyło na coś takiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię