Ulice pustoszeją! Coraz więcej osób zostaje w domach

2

PIASECZNO Szkoły zamknięte, wszystkie wydarzenia organizowane przez miasto i podległe mu instytucje zostały odwołane. Coraz więcej osób, które nie muszą wychodzić postanowiło zostać dziś w domu. Przed aptekami ustawiają się kolejki, do środka wpuszczane są pojedyncze osoby

Wszystko wskazuje na to, że nawet ci który początkowo bagatelizowali zagrożenie koronawirusem zaczęli zachowywać środki ostrożności. Dziś na ulicach i sklepach ruch zdecydowanie mniejszy.
Obsługa interesantów w piaseczyńskim urzędzie prowadzona jest telefonicznie lub za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesantów tylko w uzasadnionych przypadkach. Kasa urzędu jest nieczynna – należności należy regulować elektronicznie lub za pośrednictwem poczty.
Środki ostrożności wprowadzono także w aptekach. Kolejki ustawiają się na zewnątrz, a do środka wpuszczane są pojedyczne osoby na czas zakupów. Coraz więcej osób zakłada maseczki – coś co jeszcze kilka dni temu szokowało wkrótce może stać się normą. Nikt nie chce by u nas ziścił się włoski scenariusz. Opustoszały place zabaw i piaseczyński skatepark. Czas wolny od szkoły to nie dodatkowe ferie i zdaje się, że znakomita większość rodziców wzięła sobie to do serca. Zdrowy rozsądek i daleko idąca ostrożność to pierwszy krok do minimalizacji istniejącego zagrożenia.
Na stronie gminy Piaseczno została stworzona specjalna podstrona, na której publikowane są informacje związane z sytuacją epidemiologiczną na naszym terenie.Znajdziecie ją tutaj.

CZYTAJ TAKŻE:  W CMP ruszyły badania nad lekiem na Covid. Możesz się zgłosić

KONSTANCIN-JEZIORNA Od wczoraj również konstanciński magistrat ograniczył bezpośredni kontakt urzędników z interesantami – wszystkie sprawy są załatwiane wyłącznie w biurze obsługi mieszkańca UMiG, mieszczącym się na parterze budynku. Do minimum ograniczono też indywidualne przyjmowanie mieszkańców w pokojach pracowników merytorycznych. Ponadto do odwołania zawieszone zostało przyjmowanie interesantów przez burmistrza i jego zastępców. Ograniczono także wyjazdy służbowe.

POWIAT – Proszę o rozwagę! Jeżeli nie mają Państwo pilnych spraw, proszę nie przychodzić do urzędu – apeluje również starosta piaseczyński Ksawery Gut.
Starostwo Powiatowe w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 14 zawiesiło bezpośrednią obsługę interesantów. Wydziały Komunikacji i Transportu oraz Geodezji i Katastru znacznie ją ograniczają. Zamknięte zostają także wszystkie filie starostwa. Zmiana trybu pracy urzędu, co zrozumiałe – spowodować może wydłużenie terminów rozpatrywania spraw.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię