Upamiętnili Sławomira Rosłona, dziś kolejna impreza biegowa

0

 

PIASECZNO 5 czerwca na stadionie miejskim w Piasecznie odbył się czwarty Memoriał Sławomira Rosłona. W ramach imprezy upamiętniającej wybitnego, polskiego trenera lekkoatletycznego, odbyły się również Mistrzostwa Polski na dystansie 5000 metrów zawodników U20 i U23. Dziś kolejna impreza biegowa organizowana przez Stowarzyszenie Kondycja, tym razem na Józefosławiu

 

Sławomir Rosłon, przez wiele lat związany z Piasecznem, wychował tu kilka pokoleń znakomitych biegaczy. Kilka lat temu Stowarzyszenie Kondycja oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie postanowili oddać mu taki hołd, z którego byłby, zapewne, najbardziej dumny – poprzez organizację dużej ogólnopolskiej imprezy, w której byłoby miejsce zarówno dla amatorów, jak i biegaczy wyczynowych. Zasługi Sławomira Rosłona dla sportu są trudne do przecenienia. Był nie tylko prekursorem lekkoatletyki w gminie Piaseczno i prężnym działaczem sportowym, ale i wielokrotnie odznaczono go tytułem „Trenera roku” przez PZLA.
W memoriale wystartowało w sumie ponad pół tysiąca zawodników. Tego dnia nie zabrakło również efektownej oprawy wizualno-dźwiękowej oraz wielu kibiców, których przyciągnęła na stadion możliwość zobaczenia na żywo czołowych zawodników z naszego kraju. Pogoda sprzyjała tego dnia nie tylko organizatorom, ale i biciu życiowych rekordów. Ku uciesze miejscowych fanów lekkoatletyki nie zawiedli zawodnicy klubu SRS Kondycja, a zwłaszcza Aleksandra Płocińska. Nasza utalentowana biegaczka w świetnym stylu zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 1500 metrów.

Jestem zadowolona z sobotniego biegu, chociaż mój wynik daleki był od upragnionego minimum na Mistrzostwa Europy U23 – mówi Aleksandra Płocińska. – Cieszy jednak powtarzalność oraz zwycięstwo na własnym stadionie przy, w końcu, obecności kibiców.

A już dziś odbędzie się kolejna impreza biegowa w gminie Piaseczno. Od godziny 10 do 14 w Józefosławiu przy ulicy Kameralnej 11 zawodnicy wystartują na dystansie 5000 metrów w biegu ulicznym Józefosław Julianów.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię