Upamiętniono wybitnego pedagoga. Piękne zakończenie ambitnego projektu

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę w Słomczynie odbyły się uroczystości związane z 45. rocznicą śmierci Piotra Szczurowskiego, wybitnego społecznika i szanowanego pedagoga. Z tej okazji poświęcono jego nowy nagrobek i odsłonięto tablicę pamiątkową


Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej. Po nabożeństwie wszyscy zaproszeni goście, w tym absolwenci Technikum i Zasadniczej Szkoły Papierniczej w Jeziornie, której Piotr Szczurowski był przez wiele lat dyrektorem, przeszli na cmentarz, gdzie odbyło się poświęcenie nowego nagrobka Anny i Piotra Szczurowskich. Jego budowę zainicjowało stowarzyszenie Człowiek Przyjacielem Człowieka, które zorganizowało zbiórkę środków, uzyskując na ten cel 12,5 tys. zł. Tablicę pamiątkową ufundowaną przez lokalny samorząd odsłonili burmistrz Kazimierz Jańczuk, przewodnicząca rady miejskiej Agata Wilczek oraz radny Ignacy Gołębiowski, z którego inicjatywy wymieniono pomnik i upamiętniono Piotra Szczurowskiego.
Dalsza, mniej oficjalna część uroczystości odbyła się w Domu Ludowym w Słomczynie, gdzie burmistrz i przewodnicząca rady wręczyli Lucynie Grzymek, bratanicy Piotra Szczurowskiego, akt nadania byłemu dyrektorowi tytułu „Zasłużony dla gminy Konstancin-Jeziorna”.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię