Uporządkować sieć lokalnych dróg

2

POWIAT Starosta Piaseczyński Ksawery Gut i wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz zwrócili się do Marszałka Województwa o zamianę dróg wojewódzkich z powiatowymi na terenie gminy Piaseczno

Droga wojewódzka nr 873 biegnie od drogi krajowej nr 79 do torów kolejowych w Zalesiu Górnym. Dalej do ronda w Jazgarzewie jest to już droga powiatowa, a za rondem aż do samego Grójca znów należy do województwa.
Chcemy oddać ten fragment drogi powiatowej województwu, żeby jej przebieg był prosty i bez przerw – informuje starosta Ksawery Gut. – Od województwa chcemy w zamian przejąć odcinek od ronda w Jazgarzewie do ronda przy stacji paliw Wadex. W ten sposób będziemy mieli ciągłość drogi powiatowej 2841W.
Starostwo chce przejąć także ul. Pod Bateriami czyli odcinek c, od ronda przy Wadex aż do drogi krajowej nr 79 w Piasecznie.
Tu głównym celem jest kompleksowa przebudowa tego odcinka drogi, gdyż brakuje odwodnienia, chodników, ścieżki rowerowej a do tematu jej przebudowy województwo podchodzi od kilkunastu lat i nic nie udaje się zrobić – zauważa starosta Ksawery Gut. – Przed zamianą mamy jeszcze trochę do zrobienia. Gmina Piaseczno wspólnie z województwem chce w tym roku przebudować odcinek drogi wojewódzkiej od ronda przy cmentarzu do dk 79 oraz skrzyżowanie z al. Kasztanów.
Powiat opracowuje projekt budowy ronda na skrzyżowaniu Źródlanej i Dzikich Gęsi oraz Źródlanej i Dworcowej, a także doprowadzenie ścieżki rowerowej na ul. Pionierów do Drogi Dzików i ciągu pieszo rowerowego od ul. Wiekowej Sosny do Stacji PKP, a także wymianę starego chodnika przy Pionierów.
Jeżeli rada powiatu i Sejmik Województwa wyrazi zgodę, to zmiana zarządców dróg nastąpi od początku przyszłego roku.
Do tego czasu musimy drogi, które oddajemy tak zmodernizować, żeby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników i nie trzeba było zabiegać w województwie o inwestycje na nich – dodaje starosta Kswery Gut. – Dlatego na ten cel otrzymujemy wsparcie finansowe od gmina Piaseczno i działamy.

AB

2 KOMENTARZE

  1. Czy ja dobrze rozumiem, że Starosta Piaseczyński Ksawery Gut i wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz, chcą wyremontować drogi by je potem oddać, a w zamian przejąć drogi do remontu???
    No, jeśli tak, to GRATULUJĘ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię