Uratowano 50 kotów perskich! Hodowca był poszukiwany listem gończym

1

PIASECZNO Policjanci wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz wolontariuszami fundacji Animal Rescue Polska uwolnili 50 kotów perskich z nielegalnej i niespełniającej wymogów sanitarnych hodowli

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, od kilku dni prowadzili działania operacyjne związane z nielegalną hodowlą kotów na terenie Piaseczna. Do działań zaangażowani zostali również dzielnicowi oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Niezbędne było siłowe wejście na posesję.

Profesjonalne wsparcie zostało udzielone przez fundację Animal Rescue Polska i Powiatowego Lekarza Weterynarii. Na terenie posesji wolontariusze fundacji zajęli się odłowieniem blisko 50 kotów perskich, które były w bardzo złym stanie zdrowia i przebywały w warunkach urągających wszelkim zasadom hodowli.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli między innymi liczne środki farmaceutyczne i dokumentację. Natomiast funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali 55-letniego właściciela tej hodowli. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zwierzęta wczoraj po południu trafiły na badania do schronisk spełniających wymogi weterynaryjne. Pomoc w tej sprawie udzielili również włodarze miasta i gminy Piaseczno, kierownictwo Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego, oraz strażacy z PSP i OSP Piaseczno.

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że karma powinna tu zadziałać! Proszę by pracownicy organów ścigania, sędzia i wszyscy, o których ociera się ta sprawa – jak najsurowiej ukarali tego „właściciela”. Dziękuję z góry. TO AŻ 50 ZWIERZĄT!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię