Uratowano tonącego mężczyznę! Był pod wpływem alkoholu

1

PIASECZNO Wczoraj ratownik Piaseczyńskiego WOPR Tomasz Wrochna uratował życie mężczyźnie, który tonął na zalewie w Zalesiu Górnym.

Nie pijcie alkoholu nad wodą, ani na łodzi, kajaku czy rowerze wodnym – apeluje
Piaseczyński WOPR. – Nie przychodźcie też nad wodę po spożyciu alkoholu. Jest on przyczyną ponad 20 proc. wypadków w Polsce. W ostatnim tygodniu mieliśmy same interwencje wobec osób, które znajdowały się w wodzie pod wpływem alkoholu. I to nie było kilka przypadków, ale kilkadziesiąt – podkreśla piaseczyński WOPR.

Wczoraj ratownik Piaseczyńskiego WOPR Tomasz Wrochna uratował życie mężczyźnie, który tonął na zalewie w Zalesiu Górnym. Ofiara była pod wpływem alkoholu. Wszystko skończyło się szczęśliwie, ale tylko dzięki interwencji ratownika, który na brzegu uzyskał wsparcie od policjanta. Funkcjonariusz był akurat na brzegu po służbie zupełnie przypadkiem.

Pomagali też naoczni świadkowie. To w całym zdarzeniu było pozytywne – opisują WOPR-owcy. – Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy Tomasz Wrochna przekazał poszkodowanego załodze karetki pogotowia ratunkowego.

AB/fot.Piaseczyńskie WOPR
– Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię