Uroczyste obchody święta 3 Maja

0

PIASECZNO Trwają obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy świętej w kościele św. Anny w Piasecznie odbyły się przemowy okolicznościowe, a delegacje lokalnych władz, związków i stowarzyszeń złożyły kwiaty pod budynkiem starego ratusza


Dorocznemu świętu jak zwykle towarzyszyła oprawa muzyczna zapewniona przez Piaseczyńską Orkiestrę Dętą, która zagrała m.in. Marsz I Brygady i Mazurka Dąbrowskiego oraz chór „Lira”. Po zakończeniu mszy, poczty sztandarowe zostały wyprowadzone na plac przed kościołem.

– Ustawa zasadnicza z 1791 roku wprowadzała nowe standardy, które stanowią dziś kanon każdego państwa demokratycznego – podkreślił burmistrz Piaseczna, Daniel Putkiewicz.
– Składamy dziś hołd twórcom konstytucji. Historia to nie tylko fakty, ale także wnioski jakie z nich płyną i wartości. Pamiętajmy, aby zachowywać poszanowanie dla swobód obywatelskich oraz prawa. To jest nasze wspólne zobowiązanie.


Daniel Putkiewicz podziękował wszystkim za przybycie i wzięcie udziału w obchodach.
– Zdaję sobie sprawę, że wiele osób miało dziś ciekawsze zajęcia, co nie znaczy że ważniejsze – dodał na zakończenie. O fundamentalnych wartościach ustanowionych przez Konstytucję 3 Maja, m.in. równości wobec prawa i swobodzie wyznania, mówiła również reprezentująca powiat piaseczyński Ewa Lubianiec.

Następnie odbyło się złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi Józefa Piłsudskiego i Wincentego Witosa.

Po zakończeniu części oficjalnej pod ratuszem rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Pieśni śpiewane będą także o godz. 16 w Zalesiu Górnym (na boisku KS Hubertus przy ul. Białej Brzozy).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię