Uroczyste odsłonięcie „Ławeczki Niepodległości”

5

LESZNOWOLA Dziś przed sesją rady gminy odbyła się uroczystość odsłonięcia „Ławeczki Niepodległości”, która już w grudniu ubiegłego roku stanęła przed urzędem w Lesznowoli.

Lesznowola, jako jedna ze 146 gmin została laureatem konkursu Ministra Obrony Narodowej pt. „Ławka Niepodległości dla samorządów”. Na budowę ławeczki upamiętniającej tradycję, chwałę i sławę polskiego oręża gmina otrzymała 35 tys. zł dotacji.
Ławka jest obiektem multimedialnym, wyposażonym w bezprzewodowy internet, dwa złącza USB oraz oświetlenie z czujnikiem zmierzchu. Jest nośnikiem treści edukacyjnych, odtwarza nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego, wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a także „opowiada” historię „małych ojczyzn”.
Osoby, które na niej usiądą mogą m.in. odsłuchać fragmentu wspomnień mieszkańca gminy, por. Janusza Kaźmierczaka – żołnierza Armii Krajowej o pseudonimie „Janusz”.
– Jestem niezwykle wzruszony, że znalazłem się tutaj na tak uhonorowanym miejscu a także z tego powodu, że został upamiętniony mój głos – powiedział por. Janusz Kaźmierczak, który był gościem honorowym dzisiejszej uroczystości. – To wielki honor dla mnie i dla mojej rodziny. Taka okoliczność jak dzisiaj pozwala nam przypomnieć okres okupacji oraz wielkiej walki i ofiarności ludzi, którzy stawiali opór, tworzyli konspiracje, a jak wybuchło powstanie w miarę możliwości walczyli na tym terenie.
Przecięcia symbolicznej wstęgi na ławeczce dokonali: por. Janusz Kaźmierczak, wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik oraz przewodnicząca rady gminy Bożenna Korlak.

5 KOMENTARZE

  1. I na odpowiednią chwilę, bo teraz tłok jak widać…. Pani w okularach jak się za torbę złapała? W tłoku o kieszonkowca nie trudno 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  2. Jak im nie wstyd takie brzydactwo za tyle kasy. Lepiej na dom dziecka przeznaczyć, chore dzieci, na ochronę środowiska albo na zwierzęta chore. Totalny bezsens !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię