Uroczystość w Powiatowym Urzędzie Pracy

0
BB

PIASECZNO Dzień Pracownika Służb Zatrudnienia był okazją do uhonorowania urzędników z Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie


Podczas uroczystości, która miała miejsce wczoraj w siedzibie PUP w Piasecznie, Wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski oraz dyrektor urzędu Danuta Świetlik wręczyli nagrody pracownikom piaseczyńskiego Urzędu. Jedna z pracownic, Pani Małgorzata Stachowicz, otrzymała specjalne wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Powiatowy Urząd Pracy w PiasecznieW trakcie krótkiego przemówienia Wicestarosta podziękował pracownikom za ciężką i odpowiedzialną pracę: – Praca jest tym, co człowieka motywuje i napędza. Życzę, aby dawała ona również Państwu radość i satysfakcję.

Dzień Pracownika Służb Zatrudnienia obchodzony jest od siedmiu lat dzięki nowelizacji Ustawy o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy. Został ustanowiony na wniosek Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a wybór daty nie był przypadkowy. 27 stycznia 1919 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał „Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami”. Dziś dokument ten jest powszechnie uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce. Warto nadmienić, że do tej pory pracownicy urzędów pracy, jako jedna z nielicznych grup zawodowych w Polsce, nie posiadali swojego święta.

piaseczno.pl

BB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię