Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Były wyróżnienia, odznaczenia i awanse

0

PIASECZNO W piętek przed południem przed komendą powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbył się uroczysty apel z okazji obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka. Komendant PSP podziękował ratownikom za pracę i złożył im życzenia. Nie zabrakło też wyróżnień, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe


Nieliczne grono gości zebranych na placu przed komendą przy ul. Staszica powitał st. bryg. Leszek Szcześniak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
– Chcemy dziś podkreślić wartość naszej służby, która jest powołaniem i misją – zwrócił się do strażaków. – Każdego dnia niesiecie bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, za co dziękuję.
Komendant Szcześniak podkreślił, że podczas pandemii koronawirusa, strażakom doszły nowe obowiązki. Często dowożą starsze osoby do punktów szczepień, organizują akcje informacyjne dla mieszkańców, ale też zajmują się dystrybucją środków ochrony osobistej. Oczywiście nie zaniedbują przy tym swoich typowych działań jak wyjeżdżanie do pożarów czy usuwanie skutków wypadków. Dość powiedzieć, że w ostatnich latach piaseczyńska PSP notuje ponad 3000 interwencji rocznie, co plasuje ją w czołówce jednostek operujących na terenie Mazowsza. Niestety, coraz większa liczba interwencji powoduje zużywanie się sprzętu, jakim dysponują zawodowi strażacy. Na szczęście braki udaje się na bieżąco uzupełniać. St. bryg. Leszek Szcześniak przypomniał, że niedawno strażacy otrzymali średni samochód ratownictwa technicznego o wartości 1,4 mln zł oraz drabinę SD30 o wartości ponad 2 mln zł. Ponadto starostwo powiatowe w Piasecznie przekaże PSP 0,5 mln zł na zakup kolejnego wozu, który ma pojawić się w jednostce do końca tego roku (przy okazji apelu nowe pojazdy zostały poświęcone).


Dziękuję samorządom za wsparcie, a mieszkańcom za życzliwość – dodał komendant powiatowej PSP
Następnie doszło do najbardziej miłej części uroczystości, a mianowicie nagrodzenia strażaków za ich poświęcenie i trud. Postanowieniem ministra spraw wewnętrznych z kwietnia tego roku srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał mł. bryg. Karol Kuras, a brązową – mł. bryg. Łukasz Duro i asp. Tomasz Szydłowski. Na stopień starszego kapitana minister awansował dotychczasową kapitan Małgorzatę Sadowską, a na kapitana – dotychczasowego mł. kapitana Marka Sochę. Awans na aspiranta otrzymał mł. asp. Wojciech Uśmiał, zaś na starszego ogniomistrza – ogniomistrzowie Michał Kaliński, Seweryn Kornet, Robert Kowalczyk, Tomasz Urbanowski i Jacek Wieczorek. Młodszymi ogniomistrzami zostali: Piotr Bobowski, Jacek Gajewski, Ernest Kryczka, Sławomir Książek i Paweł Moskalewicz. Na starszego sekcyjnego minister awansował Damiana Komosę, zaś na starszego strażaka – Kacpra Cwalinę.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię