Urząd przyjaźniejszy mieszkańcom. W starostwie otwarto nową salę obsługi

0

PIASECZNO Dziś, punktualnie o godz. 8 rano pierwszy interesant przybyły do starostwa dokonał uroczystego przecięcia wstęgi, które zainaugurowało działalność nowej sali obsługi


Bydynek starostwa powiatowego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej po remoncie nie tylko prezentuje się lepiej wizualnie, ale także jest bardziej funkcjonalny. Koniec z bieganiem po całym urzędzie, od drzwi do drzwi poszczególnych wydziałów. Od dzisiaj można wszystkie sprawy załatwić w jednym miejscu.
Na parterze przyjmują pracownicy Centrum Pomocy Rodzinie, Działu Drogownictwa, Wydziału Ochrony Środowiska, Wydziału Gospodarowania Mieniem, Wydziału Architektoniczno-Budowlanego oraz Kancelarii Ogólnej.


W nowo otwartej sali swoje „okienko” otworzył również Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie. Mieszkańcy będą w nim mogli przeprowadzić rejestrację oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy obywatelom Republiki Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdowy, Federacji Rosyjskiej, Ukrainy. Na miejscu będą też przygotowywane i wydawane opinie o sytuacji na lokalnym rynku pracy niezbędne (w określonych przypadkach) do wniosku o wydanie zezwolenia na pracę cudzoziemca, a także będą przyjmowane zgłoszenia ofert pracy.
Do pozostałej części budynku wstęp mają tylko osoby dysponujące kartą magnetyczną, dlatego interesanci umówieni na spotkanie (np. ze starostą) proszeni są o podejście do Kancelarii i poinformowanie o swoim przybyciu. Osoba, z którą jesteśmy umówieni zejdzie po nas na salę.
Bezpośrednio można nadal dostać się do Biura Paszportów, Powiatowego Rzecznika Konsumentów, Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Co ważne, zarówno sala obsługi jak i skrzydła budynku, w których znajdują się wymienione wydziały są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię