POWIAT Jedynie magistraty w Górze Kalwarii i Tarczynie oraz urząd gminy w Prażmowie będą czynne 30 kwietnia, 2 i 4 maja. Inne urzędy robią sobie po jednym dniu wolnym poza świętami


Wyliczankę zaczynany od magistratu w Piasecznie, który nie będzie pracował w poniedziałek 30 kwietnia (dzięki czemu urzędnicy będą mieli cztery dni wolnego). Dyżury tego dnia pełnić będą straż miejska (w godz. 6 – 22) i Urząd Stanu Cywilnego (w godz. 8 – 16). W tym drugim przypadku chodzi o zdarzenia, kiedy musi być sporządzony akt zgonu osoby zmarłej na terenie gminy. Piaseczyński urząd wyjaśnia, że za wolny 30 kwietnia był czynny w sobotę 7 kwietnia.

Najbardziej skomplikowana sytuacja powstała w przypadku Lesznowoli, gdzie urząd nie pracuje 2 maja. Tu również w sprawach związanych ze sporządzeniem aktu zgonu można kontaktować się z dyżurującym pod telefonem w godz. 8-12 kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego (503 457 570). Ze względu na zamknięte drzwi urzędu gminy, nieczynna będzie też filia wydziału komunikacji, która mogłaby być otwarta, ponieważ 2 maja pracuje piaseczyńskie starostwo (dlatego zamiast do filii trzeba tego dnia jechać z Lesznowoli na ul. Czajewicza w Piaseczne). Natomiast 4 maja czynny będzie urząd w Lesznowoli, ale nieczynna będzie tamtejsza filia wydziału komunikacji, gdyż w piątek zamknięte będzie starostwo. Z tego samego względu 4 maja samochodu nie zarejestrują i nie odbiorą prawa jazdy mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z filii wydziału komunikacji w Górze Kalwarii.

W piątek, tak aby urzędnicy też mieli cztery dni wolnego, nieczynny będzie również urząd w Konstancinie-Jeziornie. „Za utrudnienia przepraszamy. W zamian mieszkańcy będą mogli załatwić swoje sprawy w sobotę 26 maja” – informuje ratusz.

2 KOMENTARZE

  1. Tak ale na basenie każą pracownikom pracować ! ———beż żadnych dodatków ! (brak 100%) —–I TO JEST UCZCIWE !?

  2. Urzędnik to pracownik, myślałem, że sługa Polek i Polaków.
    Szczególnie w okresie majówki, petent chce załatwiać jakieś sprawy, a nie poddawać się zasłużonemu wypoczynkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię