Urzędy rozdają maseczki

0

KONSTANCIN-JEZIORNA/GÓRA KALWARIA  Urzędy w  Konstancin-Jeziornie i Górze Kalwaria w czwartek rozpoczęły akcję dystrybucji bezpłatnych maseczek. Zobacz, jak i gdzie można odebrać maseczkę.

Koronawirus uderzył z ogromną siłą. Od kilku dni liczba zakażeń w kraju utrzymuje się na wysokim poziomie. Powiat piaseczyński znalazł jest w czołówce na Mazowszu, wczoraj zrobiono u nas ponad 600 testów z czego więcej niż jedna trzecia była pozytywna. Wzrost zachorowań zaowocował zwiększeniem obostrzeń. Wprowadzono nakaz noszenia maseczek wykluczając kominy czy przyłbice.

Bezpłatne maseczki

Mieszkańcy gmin Konstancin-Jeziorna i Góry Kalwarii z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych otrzymają maseczki ochronne. Urzędy w czwartek rozpoczęły dystrybucję.

Na terenie Konstancina maseczki można otrzymać za pośrednictwem:

  • sołtysów – dla mieszkańców danego sołectwa;
  • Konstancińską Spółdzielnię Lokatorsko-Własnościową – dla osób mieszkających w budynkach spółdzielczych;
  • wspólnoty mieszkaniowe – dla osób mieszkających w budynku administrowanym przez daną wspólnotę;
  • Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie – dla osób zamieszkujących budynki administrowane przez zakład.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych z terenu miasta mogą odebrać maseczki osobiście w punkcie zlokalizowanym w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Maseczki będą wydawane od 19 do 26 marca. Po odbiór zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–20.00. Z kolei administratorzy domów seniora, Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, obiektów parafialnych i zakonnych, domów opieki o stałym pobycie pensjonariuszy itp. mogą odebrać maseczki w konstancińskim magistracie – po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu z  Biurem Zarządzania Kryzysowego nr tel.: 664 415 615.

W skrzynkach na listy

W Górze Kalwarii od czwartku maseczki zaczęli dostarczać członkowie ochotniczych straży pożarnych, Piaseczyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ze względów sanitarnych rozwożący będą zostawiać przesyłki w skrzynkach na listy lub na ogrodzeniach.

W ramach rządowej akcji chirurgiczne, trójwarstwowe maseczki są przekazywane samorządom. Urzędowi w Górze Kalwarii przypadło 108 tys. sztuk.

 

Źródło: www.konstancinjeziorna.pl/gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię