Urzędy zamykają drzwi dla petentów. Będą nieliczne wyjątki

1

POWIAT W Lesznowoli, Tarczynie i Prażmowie urzędy gminy przechodzą w tryb pracy wewnętrznej. Mieszkańcy będą przyjmowani tylko w naprawdę pilnych sprawach, jak rejestracje zgonów, po wcześniejszym umówieniu się przez telefon


W Lesznowoli nowa organizacja pracy urzędu została wprowadzona wczoraj. Obowiązuje telefoniczna rejestracja wizyt i wydzielona strefa klienta. Wójt zachęca do załatwiania wszystkich spraw drogą elektroniczną i telefoniczną. Kasa urzędu i punkt ksero będą zamknięte.
W Tarczynie magistrat od 13 do 25 marca zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów. Załatwiane będą tylko pilne i bardzo ważne sprawy. Do urzędu można natomiast dzwonić i pisać maile. Podobnie wygląda sytuacja w Prażmowie. Tu od dziś, od godz. 14 zarówno urząd jak i wszystkie podległe mu jednostki, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne jak i dużą absencję chorobową, przeszły w tryb pracy wewnętrznej. Interesanci będą przyjmowani tylko w uzasadnionych przypadkach po wcześniejszym umówieniu się. Przyjęcia interesantów będą odbywały się w sali konferencyjnej.
Zmiany w organizacji pracy urzędów, podyktowane chęcią ograniczenia kontaktów z petentami wprowadziły także gminy Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria oraz starostwo powiatowe w Piasecznie.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Czyżby brak informacji o zmianach w organizacji pracy starostwa powiatowego wynikał z głębokiego przekonania Pana Redaktora, że powiaty jako poroniony pomysł Buzka nie są do niczego potrzebne?

    Z takim podejściem to jak najbardziej bym się zgodził, ale jak już istnieją i wyposażono je w jakieś tam kompetencje, co w efekcie zmusza niekiedy obywateli do kontaktów z tym wytworem domorosłego reformatora, to może warto byłoby podać dokładniejsze informacje, żeby petenci nosów o drzwi niepotrzebnie sobie nie rozbijali… 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię