Uszczęśliwiają niepełnosprawne dzieci

0

LESZNOWOLA Dzisiaj w szkole w Mrokowie rozpoczęła się już 13 edycja Półkolonii Dobrej Woli. Jak co roku organizatorzy zaplanowali dla swoich podopiecznych mnóstwo atrakcji


Dotychczas półkolonie odbywały się w szkołach w Lesznowoli i Nowej Iwicznej. – W tym roku chcieliśmy jednak coś zmienić – mówi Jacek Zalewski, prezes Stowarzyszenia Dobra Wola. – W nowym miejscu dzieci mają nowe bodźce i inaczej reagują. Cały czas chcemy także pokazywać ludziom, że dzieci z niepełnosprawnościami normalnie mogą funkcjonować i że mogą być zadowolone. Zawsze powtarzam, że jeśli nie możemy ich wyleczyć, to powinniśmy chociaż zrobić wszystko, aby były szczęśliwe.

50 kolonistów, 12 wychowawców

Półkolonie rozpoczęły się dziś rano i potrwają do 25 sierpnia. Każdego dnia około 50 dzieci z powiatów piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grodziskiego, a także Białołęki i Wawra jest odbieranych z domów i dowożonych do szkoły. Tam trafiają pod opiekę wykwalifikowanych wychowawców i wolontariuszy. Kiedy odwiedziliśmy kolonistów na terenie placówki, bawili się na zacienionym placu zabaw, gdyż na zewnątrz panował niemiłosierny upał. W tym roku dla dzieci, jak zwykle, przygotowano sporo niespodzianek. Pojadą na wycieczkę do Zwierzyńca, obejrzą kopalnię węgla „Luiza” w Zabrzu, a także odwiedzą osadzonych w młodzieżowym schronisku na Okęciu (przebywają w nim nieletni, którzy popełnili przestępstwa). – Kilku z nich było u nas podczas Wigilii i nasze dzieci wywarły na nich duże wrażenie. Teraz chcemy pojechać do nich całą grupą w ramach rewizyty – mówi Jacek Zalewski.

Dzień otwarty już 22 sierpnia

Oczywiście w bogatym programie atrakcji jest znacznie więcej. Dzieci odwiedzą także tężnie w Konstancinie-Jeziornie i będą żeglować łódkami na Zegrzu. Obejrzą też siedziby lokalnych firm, w tym browaru Jabłonowo oraz Jarpera. Na miejsce na pewno przyjadą strażacy i policjanci, a może nawet motocykliści. – Na pewno będzie też kilka niespodzianek, o których na razie wolałbym nie mówić. A 22 sierpnia wszystkich przyjaciół Dobrej Woli zapraszamy na dzień kolonisty, podczas którego będzie można porozmawiać i pobawić się z dziećmi.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię