Utalentowana wokalistka z Marysina wygrała konkurs młodych talentów

0

LESZNOWOLA Siedmioipółletnia Kalina Kalicka, mieszkanka gminy Lesznowola, została laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Talentów Programu 1 Polskiego Radia. Po czerwcowych przesłuchaniach niespełna 700 dzieci z całej Polski młoda wokalistka znalazła się w gronie 25 finalistów w kategorii „piosenka, piosenka zagraniczna i wiersz”


Choć radiowy konkurs zaczął się jeszcze w zeszłym roku, to został na kilka miesięcy przerwany przez pandemię koronawirusa. Kalina, która na co dzień mieszka w Marysinie i uczy się w Szkole Podstawowej w Łazach, wywodzi się z rodziny o bardzo bogatych tradycjach muzycznych. Jej ociec jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina oraz kompozytorem i producentem muzycznym.
Muzyka towarzyszy naszej rodzinie od początku życia – mówi Robert Kalicki, tata Kaliny, który przez blisko 30 lat współpracował z Krzysztofem Krawczykiem. – Przekazujemy jej oczywiście wiedzę z tej dziedziny, choć muszę przyznać, że ma charakter i… często ma swoje zdanie.
Córka kompozytora nie podąża jednak bynajmniej w stronę klasyki – zdecydowanie bardziej interesuje ją muzyka rozrywkowa. Obecnie, pod okiem taty i mamy Agnieszki uczy się śpiewać i grać na pianinie i już teraz widać, że ma bardzo dobry słuch muzyczny i znakomite poczucie rytmu, a muzykowanie sprawia jej, w sposób naturalny, ogromną przyjemność. Swój pierwszy sukces odniosła w wieku pięciu lat, zajmując trzecie miejsce (w kategorii klas 0-1) w konkursie wokalnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola. W przypadku radia, był to już jednak konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Najpierw trzeba było na niego wysłać piosenkę. I o ile zdecydowana większość propozycji była coverami, to rodzina Kaliny postawiła na w pełni autorską propozycję – kompozycję taty „Dobranoc, dobranoc, dobranoc”, do której teledysk można znaleźć na Youtube. Następnie, w wyniku decyzji jury, mieszkanka Marysina znalazła się w gronie najlepszych 80 wykonawców, a podczas czerwcowych przesłuchań Kalina, śpiewając tym razem na żywo przed czteroosobową komisją (w składzie której była także słynna polska piosenkarka Roksana Węgiel), trafiła z kolei do grona 25 finalistów. Po wakacjach, jako laureatka w kategorii piosenka, zaśpiewa teraz na żywo w sali im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie podczas specjalnego koncertu oraz weźmie udział z nagraniach płyty CD wydanej przez Polskie Radio PR 1.
Piosenki finalistów, które znajdą się na albumie, mają być ponownie zaaranżowane i nagrane w nowych wersjach – zdradza ojciec wokalistki.
Co ciekawe, mimo młodego wieku Kalina ma już pewne doświadczenia w pracy w studiu nagraniowym. W zeszłym roku, na święta Bożego Narodzenia, Urszula wydała bowiem płytę „Cud nadziei” z kolędami i pastorałkami, gdzie zaśpiewała z nią wspólnie dwie piosenki – „Ocalmy ten świat” i „Tak chciałabym znów dzieckiem być”. W przyszłości wokalistka ma zamiar dalej rozwijać swój muzyczny talent, choć jej rodzice nie zapominają również o wszechstronnym wykształceniu i odpowiednim fachu dla córki.
Trzeba mieć, a wiem to po swoim doświadczeniu, olbrzymi upór żeby móc się z tej muzyki utrzymać – mówi Robert Kalicki.
Póki co, laureatka radiowego konkursu jeszcze podczas tych wakacji planuje nagrać nowy teledysk do nowej piosenki – tym raz nie będzie to jednak kołysanka, a wręcz przeciwnie – piosenka o budzeniu zatytułowana „Tato, nie budź mnie”.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię