Utopili jedną Marzannę. Ale to jeszcze nie koniec…

1

PIASECZNO Topieniem Marzanny we wtorek 21 marca Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa otworzyła tegoroczny sezon turystyczny. Pierwszy wiosenny pociąg zabrał w podróż dzieci z piaseczyńskich szkół. Ale podobną atrakcję kolejarze planują w najbliższą niedzielę dla wszystkich chętnych


Topienie Marzanny wyraża radość z odchodzącej zimy i przychodzącej wiosny. We wtorek pociąg wypełniał radosny gwar dzieci. Jeszcze weselej zrobiło się w Głoskowie, kiedy to wykonana z naturalnych materiałów Marzanna odpłynęła Strugą w kierunku Jeziorki.
Zależało nam na tym, aby Marzanna była ekologiczna, bo od dłuższego czasu w Strudze mieszkają bobry – mówi Michał Duraj, prezes zawiadującego wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Po pikniku z ogniskiem w Runowie pociąg powrócił na stację w Piasecznie.
W kolejny kurs piaseczyńska wąskotorówka wyruszy w niedzielę 26 marca o godzinie 11.
Będzie to już wycieczka dla wszystkich chętnych. Oprócz topienia Marzanny w Strudze, w planach przejazdu jest piknik z pieczeniem kiełbasek w Runowie. Bilety na to wydarzenie można kupić poprzez stronę internetową kolejki.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię