Utrudnienia na Plonowej

0

LESZNOWOLA W związku z gromadzeniem się w rejonie ulicy Plonowej w Nowej Woli dużych ilości wody, na drodze został tymczasowo ograniczony ruch


Jak się okazuje, spływająca z pól woda naruszyła konstrukcję drogi. Jej naprawa będzie możliwa dopiero po osuszeniu terenu. W związku z tym tymczasowo zawieszono kursowanie po Plonowej autobusu szkolnego, przenosząc przystanek w rejon ulicy Żonkili.

Ciągnąca się przez pola ulica Plonowa ma dość długą i skomplikowaną historię. We wrześniu 2011 zlecony przez gminę remont drogi został zablokowany przez rolników, którzy uznali że trakt znajduje się na części ich nieruchomości. Jako, że mediacje okazały się nieskuteczne, gmina skierowała do sądu w sumie 10 pozwów. Dziś większość postępowań jest już prawomocnie zakończonych. Jednak dopóki nie zakończą się wszystkie, nie można zrobić na znajdującym się w fatalnym stanie dukcie nakładki. Nawierzchnię z kostki, jak do tej pory, udało się wykonać jedynie na prawie półkilometrowym odcinku Plonowej od ul. Krasickiego.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię