Uwaga kierowcy! Nieczynna będzie przeprawa promowa

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Uwaga kierowcy! W najbliższy piątek (7 lipca) w godz. 8.00–13.00 nieczynna będzie przeprawa promowa na Wiśle w Gassach. Powodem jej czasowego zamknięcia jest remont drogi dojazdowej do wału przeciwpowodziowego po karczewskiej stronie rzeki. Inwestycję prowadzi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

 

Od połowy czerwca trwa remont drogi dojazdowej do wału przeciwpowodziowego po prawej stronie Wisły. Chodzi o wojewódzką „712” (ul. Wiślaną) od skrzyżowania z trasą nr 801 do podstaw wału w gminie Karczew. Jak informuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, jego przeprowadzenie było konieczne z uwagi na bardzo zły stan techniczny drogi. Remont potrwa do sierpnia tego roku, a zadanie realizuje firma Tomiraf.

Przerwa w kursowaniu

W związku z zaplanowanymi na najbliższy piątek (7 lipca) pracami – położenie nowej nawierzchni na drodze – nastąpi przerwa w kursowaniu promu przez Wisłę w Gassach. Zgodnie z zapowiedziami potrwa ona od godz. 8.00 do 13.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej właściciela promu – firmy Transeko (www.prom-transeko.pl).        

O promie

Prom pomiędzy Gassami a Karczewem w sezonie (od kwietnia do 31 sierpnia) kursuje od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–20.00, w soboty w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta w godz. 9.00–20.00. Przeprawa przez Wisłę kosztuje 4 zł od osoby (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 3 zł, motocykl – 6 zł, samochód osobowy – 10 zł, samochód dostawczy do 3,5 t – 15 zł, samochód dostawczy powyżej 3,5 t – 18 zł i przyczepa od 7 do 10 zł. Wzorem poprzednich lat prom będzie pływał do 25 listopada, jeśli warunki hydrologiczne i atmosferyczne na to pozwolą.

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię