Uwaga na nieuczciwych sprzedawców garnków i nie tylko

1

PIASECZNO Telefonicznie zapraszają na prezentacje garnków, urządzeń do masażu, „cudownych” ziół, kołder. Obiecują promocje i prezenty. Na miejscu proponują sprzedaż ratalną. Po zawarciu umów wielu klientów czuje się wprowadzonych w błąd lub oszukanych. Często nie wiedzą oni, że mogą wycofać się z zawartej umowy


– To była firma sprzedająca garnki i patelnie – opowiada pani Marianna, 76-latka z Piaseczna. – Pani, która do mnie zadzwoniła tak mnie omotała, że zgodziłam się pójść na prezentację organizowaną w jednym z hoteli. Tam obstąpiło mnie kilka osób, chwaląc zalety garnków, że uległam i zawarłam z nimi umowę. Garnki miałam spłacać przez kilka lat.
Gdy pani Marianna wróciła z nowym nabytkiem do domu uświadomiła sobie, że wcale go nie potrzebuje. Razem z córką wróciła do hotelu, gdzie odbywała się kolejna prezentacja i poprosiła o anulowanie umowy.
– Byłyśmy bardzo zdeterminowane, zagroziłyśmy przerwaniem pokazu i dlatego udało nam się wszystko odkręcić – opowiada nasza czytelniczka. – Pomijam już fakt, że garnki, które chciałam kupić, były złej jakości. Na pewno nie były warte kilku tysięcy złotych.
Mniej szczęścia miała pani Bożena. Ona udała się na prezentację garnków w maju 2014 roku.
– Oczywiście nie planowałam zakupów, ale zostałam zmanipulowana i podpisałam umowę – wyjaśnia. – Gdy wróciłam z garnkami do domu okazało się, że są to zupełnie inne produkty niż pokazywane podczas prezentacji. Spakowałam więc je i odesłałam. Niestety, nieuczciwa firma, zamiast zwrócić mi pieniądze, ponownie przesłała do mnie garnki.
Pani Bożena zaciągnęła kredyt w wysokości 3200 zł, który – jak mówi – w całości musiała spłacić.
– Gdy nie spłacałam nękali mnie i grozili – opowiada. – W końcu z tych nerwów się rozchorowałam. Zaciągnięte zobowiązanie spłaciłam w całości, ale pozwałam nieuczciwą firmę do sądu i wygrałam. Sprawa jest u komornika.
Podobne problemy z firmami prowadzącymi obwoźną sprzedaż i dopuszczającymi się różnych nieprawidłowości miało wielu mieszkańców Piaseczna. W końcu sprawą zajęło się starostwo powiatowe, które wydało specjalny komunikat. Prosi w nim mieszkańców o informowanie Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów o miejscach, w których odbywają się podobne pokazy. Rzecznik konsumentów przypomina, że od umowy sprzedaży produktu na pokazie można odstąpić w ciągu 14 dni. Wystarczy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, zwrócić zakupiony towar i ponieść ewentualne koszty wysyłki. Więcej informacji można zasięgnąć pod nr tel. 22 756 61 55 oraz mailowo, pisząc na [email protected].

TW

1 KOMENTARZ

  1. Byłam kiedyś na takiej prezentacji raczej z ciekawości. Chwyty bardzo psychologiczne. Jesteś mądry, dbasz o zdrowie, umiesz liczyć to kupisz. Z wywodu wynika że ci którzy nie kupią to są głubsi od reszty. Jakieś niby loterie z niby rabatami i na korytarzu pani od kredytów. W zaproszeniu prezent czajnik elektryczny wartości 100 zł. Po powrocie sprawdziłam cenę czajnika w internecie. Cena 20 zł. Ale kilka osób poszło kupić garnki o tej wartości co i czajnik słono przy tym płacąc. Grunt to psychologia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię