Uwaga na włamywaczy. W weekend dali się we znaki

0

LESZNOWOLA Podczas ostatniego weekendu nieznani sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego w Łazach. Niedługo potem w podobnych okolicznościach przestępcy próbowali dostać się do budynku w Zamieniu, jednak przepłoszyła ich właścicielka posesji


W ostatni weekend w Łazach doszło do przynajmniej dwóch prób włamania, z czego jedna była niestety udana. W sobotę między godz. 19 a 20.30 włamywacze rozwiercili zamek w drzwiach balkonowych domu jednorodzinnego i dostali się do środka. Straty z tytułu kradzieży sięgnęły 30 tys. zł. Do próby włamania doszło też dzień później w Zamieniu.
– O godz. 20.50, kiedy poszłam na górę uśpić syna, złodzieje zaczęli wyłamywać drzwi tarasowe od strony ogrodu – poinformowała nas za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych pani Justyna. – Przerażona otworzyłam okno i zaczęłam krzyczeć. To ich wypłoszyło. Uciekli przeskakując przez płot. Wezwałam policję, sąsiadów, a w międzyczasie przyjechał też mąż. Przeżyłam największy stres, jaki można sobie wyobrazić. Uważajcie na swoje domy i rozglądajcie się dookoła – apeluje kobieta.
Pani Justyna twierdzi, że na miejscu zauważono dwa podejrzane samochody: białego citroena o rejestracji zaczynającej się od WI oraz czarnego sedana. Policja informuje, że w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu były prowadzone działania wymierzone we włamywaczy. Są one kontynuowane.
– Cały czas uczulamy mieszkańców, aby zachowywali czujność i informowali nas o pojawiających się w okolicach ich domów podejrzanych osobach i samochodach – mówi nadkom. Jarosław Sawicki, rzecznik KPP w Piasecznie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię