Uwaga! Pyton grasuje w Gassach!

2

KONSTANCIN-JEZIORNA W ostatnią sobotę Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu ponad dwumetrowej wylinki węża. Według eksperta należy ona do około 6-metrowego Pytona Tygrysiego, który może być agresywny!

 

Wylinka, znaleziona nad Wisłą na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew, miała (w dwóch częściach) bez głowy długość 5.30 metra, a obwód około 50 cm. Z racji tego, że jest świeża, wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Poszukiwania niebezpiecznego gada prowadzi Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt, choć pod uwagę brany jest również głupi dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły. O sprawie powiadomione zostały lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

– Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy – apelują członkowie Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt. – Zagrożone atakiem są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o pochodzeniu wylinki proszone są o kontakt z policją lub ze Służbą Ochrony i Ratownictwa Zwierząt pod numerem tel. 22 350 66 91 lub 792 112 222. Jeśli zgłosi się osoba i przyzna do podłożenia wylinki to gwarantujemy brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie.

Tyl./inf. Animal Rescue Polska

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię