Uwaga! Rusza płatne parkowanie w ścisłym centrum miasta. Poznajcie zasady!

8

PIASECZNO Z dniem 2 listopada 2021 r. zaczną obowiązywać opłaty za parkowanie na trzech parkingach w ścisłym centrum Piaseczna: obok Urzędu Miasta przy ul. Zgoda/Sierakowskiego, przy ul. Kościelnej (za budynkiem sądu) oraz przy ul. Puławskiej 5. Miejsca postojowe przy ul. Nadarzyńskiej nadal pozostają bezpłatne.

Na Miejskich Parkingach Płatnych (MPP) identycznie jak w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) będzie można skorzystać z bezpłatnych 45 minut. Płatne parkowanie będzie obowiązywało od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00. Za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą 3,5 zł, za trzecią 4 zł, a bilet dzienny będzie kosztował 10 zł. W przypadku korzystania z parkingu codziennie, na czas pracy, warto zdecydować się na wykupienie biletu tygodniowego za 40 zł albo miesięcznego – za 80 zł dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca lub za 100 zł dla pozostałych użytkowników.

CZYTAJ TAKŻE:  Bezpieczna droga do szkoły

Bilety miesięczne, podobnie jak bilety godzinowe, dzienne czy tygodniowe, będzie można łatwo kupić w parkomacie. W przypadku tygodniowych i miesięcznych płatność będzie można zrealizować tylko kartą. Szczegółową instrukcję zakupu biletów okresowych zamieszczamy w załączniku. Pojawią się one również na parkomatach. Kolejny bilet okresowy można opłacić najwcześniej 3 dni przed końcem ważności aktualnego.

Instrukcja zakupu biletów specjalnych (.pdf, 163 KB).

Płatność za postój można również realizować, korzystając z aplikacji mobilnych (Skycash, mPay, pango, ePARK PL, moBiLET) do czego zachęcamy. Wnoszenie opłat z pomocą aplikacji pozwala uniknąć konieczności zakupu biletów w parkomacie, a w przypadku parkowania krótkookresowego dodatkowo nie musimy z góry zakładać na jak długo pozostawimy samochód na parkingu. Wnosząc opłaty przez aplikację mobilną wystarczy za szybą samochodu zostawić kartkę informującą o płatności mobilnej lub skorzystać ze specjalnej naklejki dostępnej do odbioru w biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Sierakowskiego 1.

CZYTAJ TAKŻE:  Rozmowy z katem w Piasecznie

Szczegółowy regulamin dostępny jest w BIP Gminy Piaseczno: System Miejskich Parkingów Płatnych.

Informacje na temat warunków uzyskania Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca wraz z możliwością złożenia wniosku online, znajdą Państwo na stronie: www.karta.piaseczno.eu.

Mapa parkingów miejskich wraz z liczbą dostępnych na nich miejsc postojowych znajduje się w zakładce “Parkingi” na stronie mapy.piaseczno.eu.

 

8 KOMENTARZE

 1. Patrzę na mapę miejsc parkingowych na stronie Urzędu Gminy i oczom nie wierzę! Czy ktoś próbuje nam wmówić, że na ul. Zgoda pomiędzy Młynarską i Chyliczkowską może zaparkować na raz 40 aut? Może Pan Burmistrz pokaże jak to zrobić zgodnie z prawem? Moim zdaniem tam wchodzi około 15 max.
  Jeśli wszystkie dane podawane przez Gminę są tak wiarygodne to ja się nie dziwię, że w naszym mieście jest tak jak jest.

 2. „Rusza płatne parkowanie w ścisłym centrum miasta”
  =====================
  W czym, przepraszam?
  Rozumiem, że „ścisłe centrum” może mieć Tokio, Nowy Jork albo Moskwa.
  Ostatecznie nawet Warszawa.
  Ale całe to nasze P-no to – za przeproszeniem – podwarszawska pipidówa, a nie jakaś metropolia.
  Tu zamiast terminu „ścisłe centrum” należałoby raczej użyć sformułowania „jądro ciemności”.

 3. Czy na wymienionych parkingach wyznaczono miejsca dla osób niepełnosprawnych uprawnionych do karty parkingowej, i czy – wzorem innych miast, np. Warszawy – te osoby zwolnione są z opłat parkingowych?

 4. Pań szanowny Burmistrz jak i Rada Miasta zostaną za to stosownie rozliczeni, pobierać opłaty od ludzi którzy tyrają na rzecz tego miasta, wstyd i hańba, na czymś takim Pan Burmistrz daleko nie zajedzie, bo nie beneficjenci socjali płacą podatki tylko ci co pracują…Okradł Pan biedniejszych od siebie…

 5. Burmistrz ma protesty gdzieś. Sam parkuje bezpłatnie na terenie UG więc nie ponosi kosztów. Kiedy burmistrz stwierdził, ze gmina nie zarabia na płatnym parkowaniu zacząłem się zastanawiać o co tu chodzi. Dla rozjaśnienia sprawy ponad dwa tygodnie temu zwróciłem się do burmistrza z pytaniem czy gmina jest właścicielem parkometrów. Oczywiście nikt mi nie odpisał, co zresztą mnie nie dziwi bo ta władza nie uznaje tłumaczenia się przed pospólstwem.

 6. Czy Państwo Burmistrzowie mogą pochwalić się dzisiejszym biletem za płatne parkowanie? Czy wprowadzili opłatę wszystkim, a swoje prywatne auta parkują pod Urzędem za darmo?

 7. Za UG jest parking dla wybranych. Tam spokojnie mozna parkować bezpłatnie i bez obawy, ze jakiś rzęch mógłby zarazić luksusowa limuzynę wadzy. A co do obietnic burmistrza, ze będzie płacił są one tyle warte co zeszłoroczny śnieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię