Uwaga! Straż miejska wzięła się za rowerzystów

21

PIASECZNO Od lipca zmienił się komendant Straży Miejskiej w Piasecznie. Wcielił on już w życie swój pierwszy pomysł dotyczący poprawy bezpieczeństwa. Rowerzyści powinni mieć się na baczności…


Chodzi o kontrolowanie i upominanie rowerzystów, którzy nie zsiadają z rowerów podczas pokonywania przejść dla pieszych. Kontrole poprawnego przekraczania przez nich przejść odbywają się już na ruchliwych skrzyżowaniach w Piasecznie, m.in. skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Wojska Polskiego. Rowerzyści najczęściej są upominani, jednak muszą liczyć się też z możliwością otrzymania mandatu w wysokości od 20 zł do nawet 100 zł. Strażnicy będą też sprawdzać, czy cykliści nie jeżdżą chodnikami. Takie sytuacje się bowiem zdarzają, a jest to niezgodne z przepisami (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym).

TW

21 KOMENTARZE

 1. Panowie niech nie wymyślają, tylko niech wezmą się za siebie…

  Mam nadzieję, że równie nadgorliwie będą podchodzić również do KIEROWCÓW, którzy nie zatrzymują się przed przejściami dla pieszych…

  Ponadto mam nadzieję, że wraz z sezonem grzewczym, Panowie wykorzystają wreszcie potencjał nowych zabawek i będą kontrolować co kto spala, kto czym się dogrzewa… Trucie sąsiadów nadal pozostaje bezkarne i nikt nie wyciąga konsekwencji…

  • Na nazwie wzięli się za was Lovelkovi pedalarza. Jeszcze powinniście mieć tablice rejestracyjne, OC plus kartę rowerową i skończy się wasza bezkarność.

  • Pomyśl trochę może Ci ludzie nie mają pieniędzy na normalny opał. Przez takich jak ty jest segregacja na świecie , ale wiesz co '”karma wraca.

   • Idąc tym tokiem rozumowania – a inni nie mają na benzynę, jeszcze inni na mandaty i utrzymywanie tak beznadziejnej instytucji jaką jest straż wiejska pracująca w godzinach 8-16…

    Ja natomiast nie mam pieniędzy na KOSZTOWNE prywatne leczenie ONKOLOGICZNE tylko dlatego, że ktoś dogrzewa swoją d**ę i jest mu wszystko jedno bo i tak na co dzień jest nałogowym palaczem…

 2. „Strażnicy będą też sprawdzać, czy cykliści nie jeżdżą chodnikami. Takie sytuacje się bowiem zdarzają, a jest to niezgodne z przepisami”
  ==========================
  Zdarzają się?!
  Kuźwa, „takie sytuacje” to norma!
  „Zdarzają się” cykliści, którzy jeżdżą po drodze, czyli tam, gdzie ich miejsce wtedy, gdy nie ma obok ścieżki rowerowej. A zdarzają się tak rzadko, że chyba trzeba by im wręczać za to jakieś nagrody.
  Ja proponuję piwko i „dalej jazda”…! 😉

 3. Tak. Karać.
  A gdzie i fo kogo trzeba złożyć wniosek o likwidację tej parapolicyjnej formacji?
  Wiele miast rozwiązało i jakoś nie legły w gruzach. Nie szerzy się w nich zło,gwałty rozboje i kradzieże.l

 4. Zdecydowanie popieram ten pomysł ze wzgledu bezpieczeństwa. Rowerzyści czują sie że im wszystko wolno. Dzieciaki pomimo posiadania kart rowerowych niestety nie przestrzegają tych zasad. Skoro widzą jak jeżdżą pozostali skala wzrasta rowerzystów, którym ciężko jest zejść z roweru.

 5. Jak tak samo gorliwie mają tępić kierowców to niech zaczną wlepiać mandaty rowerzystom tak samo dotkliwe jak kierowcom. Np. – za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez samochód 1500/3000, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez pojazd mechaniczny (czyli m.in. rower) 50-500 – pogadamy jak zrównają się mandaty.

 6. Bardzo dobrze rowerzyści powinni mieć też ubezpieczenie OC chociaż by dlatego że w razie jakiejś stłuczki nie ma jak z nich ściągnąć

 7. Proponuję zająć się samochodami, które parkują w nie dozwolonych miejscach, np. ul Tukanów . Mam wrażenie, że straż miejska zajmuje się w głównej mierze wyszukiwaniem samochodów, które nie mają pobranego bileciku w strefie płatnego parkowania. Tam widać jak działają aktywnie. Normalnie jak się dzwoni to maja braki kadrowe, albo pytają po której stronie ulicy stoi samochód itp. albo dosyłają na policję….
  Co Pan na to, Panie Nowy Komendancie Straży Miejskiej w Piasecznie?

 8. Znacznie prościej będzie wyznaczyć przejazdy przy wszystkich przejściach. Skoro są na nich rowerzyści, to znaczy, że przejazdy są konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię