PRAŻMÓW – Jeśli się czegoś bardzo chce, to marzenie się spełnia – cieszy się Teresa Wójcicka sołtys Uwielin. W internetowym głosowaniu społeczność szkoły z tej miejscowości wygrała ogólnodostępny plac zabaw


Walka o zdobycie nagrody – czyli jednego z 20 bogato wyposażonych placów zabaw – trwała do samego końca, czyli do wczoraj. Najbliżsi zwycięstwa w ostatnich dniach mobilizowali się, liczba głosów na konkretne lokalizacje rosła w oczach. Jednak nie próżnowała również społeczność Uwielin. Teresa Wójcicka przekonywała: – Jeśli uwierzymy, że uda nam się wspólnie wygrać, to wygramy.

Tak też się stało. Z wynikiem 38 448 głosów, Zespół Szkół w Uwielinach zajął 13. miejsce.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie – dziękuje pani sołtys.

Mini teatr

Społeczność Uwielin jako jedyna w powiecie piaseczyńskim starała się o nowoczesne podwórko talentów. W pierwszym etapie do Nivea trzeba było przesłać film prezentujący talenty miejscowych dzieci, który przekona jury, że w tym miejscu powinny stanąć nowe zabawki. W przypadku Zespołu Szkół w Uwielinach to się udało. Do organizatora napłynęło aż 600 filmów, do drugiego etapu – czyli internetowego głosowania – wybrano spośród nich 200. Uwieliny od początku były w czołówce miejscowości, które mają największe szanse na zdobycie nagrody.

Planetarium

Było o co walczyć. Urządzeń do zabawy i nauki, które udało się wygrać, próżno szukać na innych placach zabaw. Podwórko będzie podzielone na na trzy strefy: sportową, naukową oraz artystyczną. W pierwszej zostanie zamontowanych siedem zabawek (w tym trampolina), w naukowej znajdzie się m.in. planetarium, rowerek, naukowa piaskownica oraz zegar słoneczny. Z kolei dzieci chcące rozwijać talenty artystyczne będą miały do dyspozycji tablice muzyczne, mini teatrzyk oraz tubę do rozmów.

Procedura związane z budową placu już (dziś) ruszyły. Organizator zobowiązał się, że podwórko talentów w Uwielinach powstanie do końca tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię