Uwieliny: nowe klasy już prawie gotowe

0

BB

PRAŻMÓW Za około miesiąc dzieci rozpoczną naukę w nowo powstałym skrzydle Zespołu Szkół w Uwielinach. Lada dzień rusza montaż wyposażenia sal

Zakończyły się trwające niespełna 13 miesięcy prace budowlane związane ze wzniesieniem nowej części placówki.

Życzyłbym sobie tak sprawnego wykonawcy przy wszystkich gminnych inwestycjach – komentuje wójt Sylwester Puchała. – Już rozpoczęliśmy formalności, które pozwolą na korzystanie z nowych pomieszczeń szkoły – zapowiada.

Gmina podpisała również umowę z dwiema firmami, które wyposażą 10 nowych klas nie tylko w ławki, krzesełka, szafki, tablice, gabloty, rolety i inny niezbędny sprzęt, ale również pomoce naukowe i sprzęt (np. projektory).

– Po feriach zimowych w nowej części szkoły rozpoczną się lekcje – zapowiada wójt.

Dla placówki liczącej łącznie z oddziałami przedszkolnymi 520 uczniów, nowe pomieszczenia to ogromne udogodnienie. Obecnie zajęcia w niej odbywają się na dwie zmiany. – Ale do końca tego roku nie planujemy rujnowania planu lekcji, bo spowodowałoby to ogromne zamieszanie – mówi Robert Radoński, dyrektor Zespołu Szkół w Uwielinach. Dyrektor cieszy się, bo nowa część szkoły w jego ocenie jest „bardzo ładna i funkcjonalna”. – Już przygotowujemy się do częściowej przeprowadzki. Z zapełnieniem nowej powierzchni nie będzie problemu, ponieważ niżu demograficznego u nas nie widać – dodaje Radoński.
Cały parter nowej części szkoły zajmą oddziały przedszkolne, przewidziano do nich osobne wejście. Z kolei piętro wyżej będą prowadzone zajęcia dla najmłodszych klas szkoły podstawowej. Zagospodarowano także poddasze, aby mogły się na nim odbywać m.in. zajęcia pozalekcyjne.
W sumie rozbudowa szkoły w Uwielinach, wraz z wyposażeniem, będzie kosztowała lokalny samorząd 3,7 mln zł.

PC

WPI TAXI Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię