V Festiwal Piosenki Dołującej

0

PIASECZNO Już po raz 5. na Zimnych Dołach uczestnicy festiwalu pochłoną dawkę “radości inaczej”. Festiwal Piosenki Dołującej odbędzie się już 2 września.


“Smutek – to radość inaczej“ – oto motto Festiwalu Piosenki Dołującej stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. Dla rozjaśnienia ponurości dodał on także komentarz; “Wydaje się, że w naszej wersji kultury śródziemnomorskiej smutek to stan absolutnej gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej radości. Tak więc człowiek smutny – jest właściwie wstępnie wesoły”.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego wraz z grupą organizatorów reprezentujących Nadleśnictwo Chojnów i Centrum Kultury w Piasecznie przystąpili do realizacji niecodziennego pomysłu zaprzyjaźnionych artystów Lecha Mateckiego i Stanisława Szczycińskiego – „Festiwalu Piosenki Dołującej”. Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły realizują wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki.

Festiwal z założenia jest formą kabaretową połączoną z konkursem i nawiązującą do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na Świat Wokół Nas. Przez formę tego wydarzenia organizatorzy pokazują, że my jako naród dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. To wydarzenie przyczynia się także do spopularyzowania pięknego miejsca. W Festiwalu biorą udział znani artyści reprezentujący główny nurt kabaretowy a także środowiska muzyczne, związane z tzw. piosenką literacką. Koncerty festiwalowe prowadzi Andrzej Poniedzielski, zaś Dyrektorem Artystycznym jest znany muzyk i kompozytor, Stanisław Szczyciński.

Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród twórców – uczestników konkursu jak i publiczności, która coraz tłumniej przybywa z całej Polski. Podczas 4 edycji imprezy wystąpiło już ponad 80 wykonawców, a w ostatnim roku na widowni zasiadło blisko 1000 osób. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Piaseczno.

Festiwal odbędzie się 2 września (sobota) 2017 r, w godz. 15.00 – 22.00 – Uroczysko ZIMNE DOŁY, Żabieniec, Trakt Królewski.

PROGRAM festiwalu

15.00 – 17.00 – przesłuchania konkursowe (Jury: Wojciech Jarociński, Wacław Juszczyszyn, Małgorzata Duk-Nowosad)
18.00 – Koncert zespołu MIKROKLIMAT
19.00 – Koncert laureatów
20.00 – Koncert duetu Jarociński – Juszczyszyn
21.00 – Recital Andrzeja Poniedzielskiego

Wstęp wolny!

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię